Kadriorg 306: lossiaiamängud „Hispaania päikese all“ 21. juulil

Lossiaiamängud „Hispaania päikese all“ 21. juulil Kadrioru pargis

Kadrioru lossi- ja pargiansambli 306. sünnipäeva pidustused toimuvad tänavu kahel päeval – alustame pühapäeval, 21. juulil lastega peredele mõeldud mänguliste lossiaiamängudega. Pidustused kulmineeruvad 22. juulil, kui huvilisi ootavad ekskursioonid pargis ja muuseumis ning suurejooneline kontsertetendus „Hispaania kirg ja rütm“.

Kadriorg on ajast aega olnud kultuuride kohtumispaik. Tänavu suvel pakub Kadrioru kunstimuuseum võimalust rännata Hispaania kunsti radadel, sest avatud on näitus „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“. Kadrioru lossi ja pargi 306. sünnipäeva mängulised tegevuspunktid tutvustavadki killukesi Hispaania maailmast. Lossiaiamängud toimuvad Kadrioru ajaloolistes hoonetes asuvate muuseumide koostöös. Põnevaid elamusi pakuvad Kadrioru kunstimuuseum, Peeter I maja, Lastemuuseum Miiamilla ja Mikkeli muuseum.

 

Lossiaiamängude tegevuspunktid on avatud kell 12–16

Osalemine tasuta!

 

Lastemuuseum Miiamilla

Lillede pillerkaar: meisterda värvilisest paberist lill ja peida õie sisse oma salasoov.

 

Mikkeli muuseumi kõrval

Hispaania sõnad ja sammud: õpi hispaania keelt ning proovi järele, millises rütmis tantsitakse flamenkot. Keele- ja tantsutunnid algavad kell 12.30, 13.00, 13.30, 14.30, 15.00 ja 15.30.

 

Kadrioru kunstimuuseumi ees

Kirju seltskond: kehastu hispaanlaseks – näiteks härjavõitlejaks, flamenkotantsijaks või kitarrimängijaks! Jäädvusta endast fotoportree.

 

Lilleaias Neptunuse purskkaevu juures

Kalapüük: kalurinaine ootab rannal saaki. Tule proovi oma kalaõnne!

 

Peeter I maja kõrval

Peened peakatted: noored senjoriitad ja senjoorid saavad luua endale peakatte, mis sobib ideaalselt nii peole kui ka vanas pargis jalutamiseks.

 

Kadrioru lossi ees Alumises aias

Vaesed ja rikkad: Kehastu bandolero’ks, pane proovile oma osavus ja läbi takistusrada!