Näituse “Kõlvatu Tallinn” kuraatorituurid

Tallinna Linnamuuseumis suve hakul avatud näitus “Kõlvatu Tallinn” pakub külastajale väärt elamusi. Lisaks näitusekülastusele on huvilised oodatud kuraatorituuridele, vanalinnaekskursioonidele ning eriüritusi korraldama.

Näitus räägib tallinlaste ihadest ja tabudest, vaadeldes perioodi alates keskajast kuni Teise maailmasõja hakuni. Külastaja saab teada, milliseid tegusid on minevikus peetud häbiväärseks ja kuidas neid karistatud ning kuivõrd on need naistele ja meestele erinenud Lisaks tuleb juttu, missugustes lõbuasutustes lustielu toimus, kuidas on nende asutuste elu ja töötajate toimetusi seadustega reguleeritud. Peale selle tuuakse külastaja ette mitme põneva isiku elulood. Näitus ei keskendu prostitutsiooni glamuriseermisele, vaid valgustab läbi ka selle varjuküljed. Seetõttu soovitab kuraator võtta sõna “kõlvatu” näituse nimes mitmetähenduslikult ning irooniaga: “Me kutsume näitust külastama avatud uudishimuga ja tarbetut hinnangut andmata.”

Et väljapanekut huvilistele paremini vahendada, toimuvad iga kuu eesti- ja venekeelsed kuraatorituurid:

20.10 kell 18.00 eesti keeles

18.10 kell 18.00 vene keeles

Vanalinnas toimuvad elamuslikud ekskursioonid, mis laiendavad näituse teemasid ning pakuvad põneva, õpetliku, aga ka lõbusa kogemuse kõigile osalejatele. Tuuri käigus liigutakse mööda vanalinna, räägitakse eri paigus just nende kohtadega seonduvaid lugusid ning pannakse käiku osaliste erinevad meeled. Piletid müügil Fientas!

Sama ringkäigu põhjal oleme kohandanud erituurid, mis sobivad just nimelt poissmeesteõhtute ja tüdrukute õhtute programmi elavdama ja rikastama. Kui soovite tuuri tellida oma sõpruskonnale või töökollektiivile, on seegi võimalik!

Tellimiseks võta ühendust:  või (+372) 5332 3215.