Kristina Birk-Vellemaa “Kas seksist rääkida on OK? Müütidest ja tabudest ühiskonnas”
7. november 2023

Näitus “Kõlvatu Tallinn” toob kaasa loengusarja, mis avab linlaste seksuaalsuse ajalooga seotud teemasid. Vaatamata sellele, et meid ümbritsev maailm on tänapäeval nii seksualiseeritud, on seksuaalsus ometigi paljudele tabuteemaks. 

Külaliseks on Kristina Birk-Vellemaa – seksuoloog, seksuaalhariduse ekspert, seksi-coach ja antropoloog. Loengul läheme sügavamalt sisse teemadesse nagu müüdid süütuse kaotamisest ja neitsilikkusest, soosteretüüpidest: kas meestele on rohkem lubatud? Ning kuidas on lugu seksuaalsuse ja sooidentiteediga?

Kristina ütleb enda kohta nii: “Koolitajakogemust on mul tänaseks kokku nii Eestis kui väljaspool üle 20 aasta. Olen alguspunktist alates nii palju kasvanud, õppinud ja kogenud, et seksuaalsuse teemades olemine, naudinguaktivism ja sekspositiivsus on mu elu lahutamatuks osaks saanud. 2015-2021 juhtisin Eesti Seksuaaltervise Liidus koolitustegevusi, töötasin koolitaja ja eksperdina, mida toetasid nii noorsootöötaja haridus ja kogemus kui ka esimene magistrikraad hariduse juhtimise erialal. Et oma südameteemadele veel sügavamat mõõdet anda, omandasin 2022. aastal teise magistrikraadi. Olen Tartu Ülikooli diplomiga antropoloog ja õppisin eriala nii suure kirega, et see tipnes diplomile märgitud cum laude’ga. Antropoloogia on imeline ja rikas distsipliin, mis aitab mõista ja mõtestada inimest ja tema käitumist, kultuure, nähtusi kultuurides ja inimesi nende sees. Minu uurimisvaldkond antropoloogiaski on etteaimatav – lähenen antropoloogiale seksuoloogi pilguga, uurin seksuaalsust, sugu ja seksuaalkäitumist.”

Loengule eelneb näituse lühitutvustus muuseumi esimesel korrusel algusega 17.30.

Hind 10€/8€.

Muuseumikaardiga tasuta!

Soeta pilet SIIT!

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital!