TULE OMA SELTSKONNAGA jalutuskäigule
„Jõuluõõv ja jõulurõõm!“
mööda torne ja käike

Kõik julged, seiklusjanused ja vaprad seltskonnad, kes tahaksid, ent ei saa osaleda 1. ega 8. detsembril toimuval retkel„Jõuluõõv ja jõulurõõm!“ mööda torne ja maa-aluseid käike, saavad selle tuuri endale sobivaks ajaks TELLIDA!

Vanas Revalis võeti pimedate aegade ja talve lähenedes aeg maha, lasti aadrit ja raviti tervist ning kõneldi ikka palju nalja- ja hirmulugusid. Olid need siis seotud ihukarvu püsti ajavate lugudega inetutest härjapõlvlastest, hirmsatest veretöödest või vaimudest ja kummitustest. Kõike seda ikka selleks, et end siis õnneliku lõpu ootuses rõõmsasse jõulumeeleollu sättida.

Elamuslikul jalutuskäigul piilume kohti, kus on minevikus midagi hirmsat või ennekuulmatut kogetud, aga ka seda suurt rõõmu, mida jõulud kodus endaga toovad. Heites kõrgelt kaitsemüürilt pilku Niguliste kirikule, võime olla kindlad, et Jõuluvana ehk Püha Nikolaus on meid kaitsmas.

Lustakas jõuluretk saab alguse Kiek in de Kökist ja jätkub ringkäiguga läbi maa-aluste tunnelite ja kaitsetornide.

Neitsitornis saavad söakad huvilised proovida ka Revali linna matemaatiku, fortifikatsiooninseneri ja tohtri Gebhart Himseliuse imejooki, mis jumala abiga iga tõve eemale peletab ning ihu ja vaimu kosutab.

Algus Kiek in de Köki kindlustornist, kestus umbes 1,5 tundi.

Lisainfo:  644 6686.