“Avatud mänguväljade” avaseminar AJAHÄKKERID 10. veebruaril 2020

Tallinna Linnamuuseum kutsub muuseumifestivali “Avatud mänguväljad” avaseminarile AJAHÄKKERID 10. veebruaril kell 11.30 Lastemuuseumis Miiamilla!

Laste- ja noorte festival “Avatud mänguväljad” on sügisesel koolivaheajal ja sellele eelneval nädalal toimuv üritus, mille jooksul saab muuseume ja nende näitusi avastada mängulehtede abil ning paralleelprogramm sisaldab erilaadseid üritusi. Meie üks eesmärkidest on, et lapsed ja noored saaksid vaheajal oma vaba aega kasulikult ning huvitavalt sisustada. Festivali ajal on muuseumides kasutusel mängulised juhendid, mis aitavad külastuse eriliseks ja meeldejäävaks teha. Teine eesmärk, mis on esimesega otseselt seotud, on tuua kokku muuseumipedagoogid Eesti eri paikadest, et koos õppida ja kogemusi jagada. Koolitussarja tulemusena valmivad mängujuhised, mis moodustavadki muuseumifestivali “Avatud mänguväljad” põhiprogrammi.

MIS TOIMUB AVASEMINARIL?

Avaseminaril saab ülevaate muuseumifestivali põhimõtetest, struktuurist ja ajakavast. Räägime läbi, mis on „Avatud mänguväljad“ ja milleks me seda teeme, millega peab osaleja arvestama, mida tähendab mängujuhise loomine. Muuseumifestivali toimkond valib igal aastal ühe teema, mis ühendab muuseume ja suunab mängude loojaid uuest vaatevinklist näitust vaatlema. Sellel aastal, toetudes väljakuulutatud Eesti Rahvajutu ja Digikultuuri teema-aastale ja otsides nende ühiseid nimetajaid, jõudsime AJAHÄKKERITENI. Leiame aega, et põimida vastandeid ja otsida seoseid oma muuseumides.

KES ESINEB?

Sõna saavad ja kogemusi jagavad festivali toimkond, kunstnik Liisa Kruusmägi, Eesti Rahvajutu aasta eestvedaja Piret Päär, Digikultuuri aasta eestvadeja Martin Adamsoo.

KELLELE?

Avaseminar on mõeldud neile, kes soovivad festivalist osa võtta nii esimest kui mitmendat korda.

MILLAL?

10. veebruaril 2020, algus kell 11.30.

KUS?

Lastemuuseumis Miiamilla (L. Koidula 21c, Tallinn)

REGISTREERI AVASEMINARILE

Palun täida ANKEET 5. veebruariks 2020.

Täpsem kava saab paika veebruariks, ajaliselt võib seminar kesta tööpäeva lõpuni. Osalemine on tasuta.

Üritust korraldavad Tallinna Linnamuuseum ja Elamusõppe labor MTÜ.

Küsimuste ja ettepanekute puhul palun kirjuta Jelenale 

 

Heade soovidega

Jelena Tšekulajeva

Tallinna Linnamuuseumi pedagoog / Avatud mänguväljade projektijuht

tel 5544849