Tule lastemuuseumi sünnipäevale 25.–27.09!

Foto: Kadri Toomsalu

Palun tule Miiamilla sünnipäevale 25.–27. septembril!

Lastemuuseum Miiamilla saab 11aastaseks! Tule ja rõõmustame 11!
Sünnipäeva puhul kutsume kõiki suuri ja väikeseid sõpru reedest kuni pühapäevani lustima. Tule koos pere või sõpradega.

 

25. septembril

15.30 Lustakad meisterdused

16.00 Lõbusad mängud

17.00 Tähetornijutud

 

 

Sel päeval muuseumipilet kõigile 1 €

Lastemuuseumi siseõuel võtab koha sisse Kookeri pannkoogikaravan.

 

26. septembril

12.00–12.45 Rännak muinasjutumetsa ehk Miiamilla uus sünnipäevaprogramm väikestele (4–6 a). Osalemine kogu perega.

Rännak ühendab endas looduse tundmaõppimise ja lugude maagia. Mänguliste tegevuste kaudu õpime tundma meie metsades peituvaid salapäraseid loodushaldjaid, kes end puude juurte all, okste sees ja sambla varjus hästi tunnevad. Mängime, meisterdame ja muinasjutustame.

14.00–14.50 Ajarännak Lasteparadiisi ehk Miiamilla uus sünnipäevaprogramm suurematele (7–11 a). Osaleda saab kogu perega.

Lõbus ja mänguline, ent ka hariv tagasivaade Kadrioru lastepargi algusaastatesse. Maja, kus lastemuuseum Miiamilla tegutseb, ehitati 1937. aastal. See oli osa suurest lastepargist, mida hellitavalt nimetati ka Lasteparadiisiks, kuhu kogunesid sajad lapsed, et üheskoos mängida, sportida ja tegeleda paljude muude põnevate huvitegevustega. Mängime, nuputame ja meisterdame.

12.30–15.00 Meil on külas huvikeskus Iidam ja Aadam. Nendega koos saab meisterdada endale väikese, lõbusa üllatuse. Nende põnevate tegevuste kohta saad lisainfot leida SIIT!

“Täna sööme kooki, homme sööme kooki …” Lastemuuseumi siseõuel võtab koha sisse Kookeri pannkoogikaravan!

 

27. septembril

12.00 Teoteatri lastelavastus “Kriips ja jutt”. Pildid jutustavad rohkem kui tuhat sõna. Ja joonistuste taga on alati jutud…või jutid või hoopistükkis kriipsud. Kriipsu ja juti loos minnakse rändama joonistatud maailma ja piilutakse raamatute lehekülgede varju. Kaasa saab elada joontemaailma asukatele. Lavastus põhineb Robert Vaidlo “Kukeleegua lood” raamatu ainetel.

Ka sel päeval võtab lastemuuseumi siseõuel koha sisse Kookeri pannkoogikaravan!

 

Üllatuskülaline! Kolmel päeval jutti tegutseb lastemuuseumi mänguväljaku veerel maitsev suhtlusaktsioon: ANNA JA VÕTA
Tšehhi kunstnik Kateřina Šedá juhib tähelepanu külalislahkusele lähinaabruses. Esimeseks ühisköögiks peab ta mänguväljakuid, kus lapsed võõrustavad üksteist liivakookidega. Üksnes täiskasvanud liivakasti äärel ei mängi enam kaasa. Kolme päeva jooksul on Kateřina Šedál ühel Tallinna mänguväljakul plaanis väikesed kulinaarsed sekkumised, mis loovad uusi kohtumisi ja pakuvad võimalust mõtteid vahetada. Liivakasti äärele sobituv lauake kaetakse keraamik Ene Raua tehtud liivavormidest inspireeritud lauanõudega ja kunstnik Kristel Maamägi portreteerib vestlusel osalejaid. Ilusa mälestuse kohapeal valminud portreest saab endale kingitusena kaasa.
25.–26. september kell 10.00–15.00
27. september kell 12.30–17.00 

Lisainfo või telefonil 601 7057