VÄLINÄITUS
“Roheliste näppudega lapsed”

Lastemuuseum Miiamilla õuel

Lastemuuseum Miiamilla miniaias avatud välinäitus “ROHELISTE NÄPPUDEGA LAPSED” võimaldab ise tegutsedes aiatarkusi ammutada ja rohelist mõtteviisi juurutada.

Loodussõbralikule eluviisile pühendatud näitus suunab lapsi – ja kõiki huvilisi – sammhaaval loodusega sõbraks saama. Lastemuuseum on alati olnud käed-külge-muuseum, kus asju saab katsuda ja nendega mängida. Tegutsemine on põhiline märksõna ka avataval aianäitusel, sest muuseumi ümbruses hakkavad lapsi loodust lähemalt uurima viipama ja põnevates tegevustes osalema kutsuma seitse erikujulist tegevuspunkti. Mängides omandab kogemuste kaudu laps uusi keskkonnateadmisi.

Suure puulehe pealt saab lugeda looduse mitmekesisusest ja selgitame, miks putukad on looduses vajalikud. Saame tuttavaks putukate ülesannetega ja suuname last mesilase kombel tegutsema. Kui sumisedes õrnalt sõrmeotstega lilli puudutada, siis saabki mesilinde nende usinas töös aidata.

Päikeselaua juures saab vaikust kuulata ja märgata, et looduses tegelikult ei olegi kunagi päris vaikne. Seal saab püüda linnamüra kõrvale jätta ja loodushelisid kuulata. Üks hiigelporgandeist aitab aru saada taime elutsüklist ning kuidas looduse komponendid on loomulikus ringluses.

 

Üleelusuurused porgandid ja puulehed jäävad muuseumi aeda püsikuteks ehk tegu on püsinäitusega, mida saavad kõik huvilised uudistada iseseisvalt ja tasuta iga kell.

Põhjalikumalt saab aiategevuste kohta kuulata ja vaadata videot Miiamilla miniast  või lugeda intervjuust kuraatori ja lastemuuseumi juhataja Jane Meresmaa-Roosiga Tallinna Linnamuuseumi blogis.

 

Lisainfo 601 7057 või

 

 

 

Välinäituse “Roheliste näppude lapsed” arendamist toetab Tallinna rohelise pealinna aasta.