Julian Angermanni näitus “Kindluseks saamine” Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis

Multimeediakunstnik Julian Angermann (Saksamaa) avab 18. augustil Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis isikunäituse “Kindluseks saamine”.

Nimistud ja säilikud on eestikeelsed arhiiviterminid. Julian Angermanni multimeediateos “Kindluseks saamine” loodab olla mõistetud kui arhiividokument, termineid samaaegselt laiendades ja küsimuse alla seades. Suurema osa sellest moodustab viide ossa jagatud audioteos, millest iga osa on seotud foto või visandiga. Töö lähtepunktiks on katse aru saada autori positsioonist Eesti ühiskonna suhtes. Selle eesmärgi nimel astuvad omavahel dialoogi sotsioloogiline, kaasaegne, ajalooline ja isiklik tasand. Uurimusest tulenevat kaost katkestab pandeemia ja kunstniku pea täielik isolatsioon – ühiskonna täielik puudumine. Ajaloolised ja kaasaegsed sündmused hakkavad omavahel segunema ning muutuvad lõpuks üksteisest lahutamatuks. Kindlusest saab omamoodi siduv mõiste, kuid tegu ei ole ühedimensioonilise metafooriga ning sellest ei saa siiski pidepunkti. Säilikud üritavad sellesse kaosesse korda luua. Koroonaviirust ümbritsevatest, kuid isiklikult kogetud ajaloolistest sündmustest saab seega arhiivimaterjal.

Julian Angermann on 27-aastane Saksamaalt Hensted-Ulzburgist pärit kunstnik. Eestis viibitud poole aasta jooksul on Angermann õppinud EKA kaasaegse kunsti magistriprogrammis ja samal ajal Tallinna Ülikooli ajaloo eriala bakalaureuseõppes ning sooritab suvekuudel praktika Tallinna Linnaarhiivis. Varem on kunstnik tudeerinud ajalugu ja visuaalkunsti Kasseli ülikoolis ja kunstikõrgkoolis.

Näitus “Kindluseks saamine” avatakse Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis 18. augustil kell 16.00 ning see jääb avatuks 30. augustini.
Näitust saab külastada muuseumi lahtiolekuaegadel teisipäevast pühapäevani kell 10.00-17.00 ning neljapäeviti 10.00-20.00. Sissepääs muuseumipiletiga.