Muuseumiöö Kalamaja muuseumis 20. mai kell 18.00-23.00

Muuseumiöö Kalamaja muuseumis 20. mai 2023 kell 18.00-23.00 

Sissepääs muuseumi on 1 euro

 

Muuseumiöö matk Kalamajast Koplisse

Tuuri esmaesitlus 20. mai kell muuseumiööl kell 18.00

Koplikandi matkade ja Kalamaja muuseumi muuseumiöö  matk, kulgeb Kalamajast Koplisse piki Kopli tänava kirjut ajalugu. Käime mitme asumi piiridel, laveerime ajaloos ja lõpetame üsna loojangu eel ühes Kopli rannas. Tuuri juhib Hannele Känd.

Muuseumiöö matk algab Kalamaja muuseumist (Kotzebue 16) ja lõpeb Kopliranna rannas Koplis, matk 1,5–2 tundi.

Pane selga mugavad ja ilmastikukindlad riided.

TUUR VÄLJA MÜÜDUD!

 

Kilulinn Tallinn ekskursioon

Tuuri esmaesitlus muuseumiööl 20. mail kell 20.00

Tallinna kilu lugu on niisama värvikas, kui on meie mere kalad. Tallinnas vürtsitatud kilud olid üle ilma kuulsad, tuntuimad Tallinnas tegutsenud kilusoolamise ettevõtted olid Feodor Malahhovi, Rudolf Andersoni, Vassili Demini, Eva Behri ja J. M. Leesmanni kalatööstused, mis kõik pälvisid toiduainetevõistlustel väikeseid või suuri hõbe- ja kuldaurahasid.

Tuuril käiakse läbi peamised kalatööstuste asukohtad Kalamajas. Kuuleb, millal hakati Tallinnas vürtsikilusid valmistama, kus asusid Tallinna suuremad ja tuntumad kalatööstused enne Teist maailmasõda, missugused on olnud  kilukarbi siluetid läbi ajaloo ja millest koosneb vürtsikilu retsept.  Tuur lõpeb loomulikult kiluvõileivaga!

Tuuri juhib kalamajakas Karoli Loo.

Tuur algab Energia avastuskeskuse eest (Põhja pst 29), lõpeb Kalamaja muuseumis (Kotzebue 16) ja kestab 1,5 tundi.

Tuuri pilet 3 €, osta pilet SIIT

 

Öine kanalisatsioonikaevuluukide tuur

22.00 algus Kalamaja muuseumist 

Viime interaktiivse muuseumikülastuse täiesti uuele tasemele! Jah, loomulikult läheme kanalisatsiooniluuke vaatlema. Muuseum on rentslis, trotuaaril ja laterna all. Aga nagu kirjutas Baudrillard, on asjaolud võibolla vastupidised – äkki hoopis luugid vaatlevad meid? Muuseumiööl püüame sellele tähtsale küsimusele vastust leida.

Tuuri juhib Kalamaja kogukonna liige ja kaevuluugiteadlane Andres Siplane.

Tuur algab Kalamaja muuseumi eest, kulgeb Kalamajast vanalinna ja lõppeb Raekoja platsi lähistel, tuuri pikkus on umbes 2 tundi.

Võimalusel võta kaasa taskulamp!

Piletid hind 1 € ja see osta SIIT

 

Lisaks on muuseumiööl avatud Kalamaja muuseumi hoov, kus saab mängida vanemaid ja uuemaid eeslinna laste õuemänge, näiteks sõita kularattaga.

 

NB!

Muuseumi ümber on seoses Vana-Kalamaja tänava ehitusega autoliiklus häiritud, soovitame tulla jala, ühistranspordiga või jalgrattaga, mille saab parkida muuseumi hoovi.