Kalamaja muuseumi loengute ja ekskursioonide sari
“Kruvist klaverini.
Kalamaja tööstuste lugu”
 

Alates 4. aprillist 2024 kuni mai lõpuni saab Kalamaja tänavatel näha välinäitist “Kruvist klaverini. Kalamaja tööstuste lugu.” Muuseumis toimub samanimeline loengusari.

Loengutele pakuvad vaheldust sügisel ja kevadel toimuvad ekskursioonid Kalamaja tänastesse ja ajaloolistesse tehastesse. Välinäitusest “Kruvist klaverini. Kalamaja tööstuste lugu”.

Loengute ja ekskursioonide kava:

Selle kevade viimane tööstusekskursioon:

3. aprill kell 18.00

Ekskursioon Volta tehase loost. Arhitekt ja linnaplaneerija Juhan Kangilaski.

Ekskursioon toimub Volta tehases kohapeal.

Ekskursiooni käigus avastame ajaloolist Volta tööstuskvartalit, kus läbi möödunud sajandi on toodetud üle 1 000 000 elektrimootori ja palju muid seadmeid radiaatoritest vahvlimasinateni. Arhitekt ja linnaplaneerija Juhan Kangilaski teeb kokkuvõtte kvartali ajaloost, tulevikuvisioonist 15-minuti linnaruumina ning jalutuskäigu jooksul saab unikaalse linnaruumilise kogemuses keskkonnast, kus täna on paralleelselt võimalik kogeda nelja tüüpi ruumilist seisundit: Tühjana seisvaid imposantseid paekivist tehasehooneid ja hüljatud tööstusmaastikku, äri- ja elupindadeks rekonstrueeritud ajaloolisi hooneid, täiesti uut keskkonda sobitatud arhitektuuri ja uut avalikku linnaruumi ning ka ehitusfaasis olevaid uusi kvartali transformatsiooni etappe.

Ekskursiooniks kogunemine Tööstuse 47D (Volta loftid) otsa peal, Viru Burgeri ees.

 

NB! Ekskursioon on välja müüdud.

 

Muuseumist väljaspool toimuvate ekskursioonide pilet 10/12 €, pileti saab ette osta Fientast.

 

Toimunud loengud 2023/2024: ekskursioon Estonia klaverivabrikusse, Jaak Juske loeng Kalamaja väiketööstuste ajaloost ja “Otto ja Kristjan Saare jalgrattatööstus aastail 1934-1948“ Valdo Praust, Eesti Jalgrattamuuseumi looja ja eestvedaja, Andres Siplane Kalamaja rasketööstuse ajaloost, Henry Kuningas Krulli kvartali ajaloost.

 

 

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.