Eksperimenta! piiriülene projekt: “Fotokunst: müüa või mitte müüa?”

„Fotokunst: müüa või mitte müüa?“

Rahvusvahelise koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! piiriülene projekt

Näitus avatud: 19.10-3.12.2017

Kuidas ja miks kaasata majandusprotsesse kunsti ja fotograafiasse? Kas fotograafia võib teenida turupõhiseid eesmärke, jäädes samas ikkagi kunstiks? Missugust fotot on võimalik müüa ja kuidas määrata hinda? Kas ma suudan end ära elatada, kui otsustan fotokunstnikuks hakata?
Nendele ja muudele küsimustele otsitakse vastust Eksperimenta! fototöötubade raames. Osalejad käsitlevad antud teemasid sisukas piiriüleses koostöös väikestes rahvusvahelistes meeskondades. Loovalt lahendatakse praktilisi ülesandeid ning koos korraldajatega pannakse kokku fotonäitused. Kes teab: võib-olla soovib mõni näitusekülastaja majandust elavdada ja osta töötubade ülivärskeid vilju?

Näitus Fotomuuseumis – Selfeksperiment!

Enda portretiseerimine – kas ja kuidas suhestuda keskkonnaga? Töötoas tegeletakse nii portree ja maastikuvaatega, seotakse inimene, loodus ja linn, nähakse teisi ja leitakse iseennast. Peegeleffekt võib tekkida nii ise otse kaamerasilma vaadates kui kajana välistes objektides.

Näitus Sokos Hotellis – Eksperimentoria!

Vaatluse all on siseinterjöör ja sealsed detailid, arhitektuursed välisvaated, erinevad ruumilised perspektiivid, vormid ja mustrid. Kõiki neid vaateid kombineeritakse inimestega: osalejad pildistavad ja poseerivad kordamööda. Tulemuseks nii klassikalisemad kui ebakonventsionaalsemad fotod.
Juhendajad: Sohvi Viik, Temuri Hvingija (Okapi Galerii), Andres Toodo (Diesel Arts)
Kuraator: Triinu Soikmets (Haus Galerii)
Toimumiskoht: Fotomuuseum ja Sokos Hotel Tallinna Konverentsikeskus
Esitleb: Estoria

Külastusinfo:

Fotomuuseum: Raekoja Street 4/6,
avatud K–E 10.00–17.30, 2€/1€

Solo Sokos Hotel Estoria: Viru väljak 4, 2. korrus
avatud E–P 7.00–21.00, tasuta