15. aprill kell 14.00
toimub Igor Severjanini luulele pühendatud kontsert

15. aprill kell 14.00 toimub Igor Severjanini luulele pühendatud kontsert.

Kontserdil kõlab luuletusi ja romansse, mis on loodud Igor Severjanini luuletuste põhjal. Esineb Valeri Tšigasov, Igor Severjanini eramuuseum, Narva-Jõesuu.

Tänavu möödub 105 aastat Igor Severjanini kolimisest Petrogradist Eestisse (Toila külla), samuti möödub 110 aastat poeedi raamatu “Äikesekarikas” ilmumisest. Luulekogu oli omal ajal üks enimavaldatumaid. Luulekontsert on kokku pandud just nende Igor Severjanini tähtpäevade mälestuseks. 

Luulekontsert koosneb neljast osast, milles on harmooniliselt põimunud luulelugemine ja Igor Severjanini elust kõnelevate lugude jutustamine.

Ürituse lõpus räägib Valeri Tšigasov Igor Severjanini eramuuseumist ja tutvustab külalistele mõningaid muuseumi eksponaate (fotod, plakatid, maalid).

 

AUTORIST:

Valeri Tšigasov on deklameerija ja helilooja, Igor Severjanini, aga ka teiste hõbeajastu luuletajate  tekstidele loodud muusika autor. Samuti on ta Igor Severjanini eramuuseumi algataja ning olnud sage osaline muusika- ja luulesaadetes Eestis ja Venemaal. Omanäolise Toila pargis kulgeva ajaloolise ja muusikalis-poeetilise ekskursiooni autor.

Kontserdil osalemine muuseumipiletiga 4/3 €.

Kontserdi kestus: 1 tund