Näitus Narva Keskraamatukogus “Arhitekti visandid. Aleksandr Wladowsky albumist”

29.09. kl 16.00 avab Narva Keskraamatukogu koostöös Tallinna Vene Muuseumiga Muinsuskaitsepäevade kavas näituse “Arhitekti visandid. Aleksandr Wladovsky albumist”.
Muinsuskaitsepäevade (28.09-1.10) programmi Tallinna linnamuuseumi filiaalides leiad SIIT.
Aleksandr Wladovsky (1876–1950) – kunstnik, arhitekt ja publitsist, Peterburi Kunstide Akadeemia kasvandik – esindab arhitektide plejaadi, kes jätnud  jälje 20. sajandi esimese poole Eesti arhitektuuri. Näitusel on esitletud arhitekti ja kunstniku Aleksandr Wladovsky albumist pärit visandite, projektide ja fotode koopiad. Album on unikaalne dokument, mis võimaldab jälgida Wladovsky loometeed pea poole sajandi vältel. Näituse külastajad saavad tutvuda nii arhitektuursete fantaasiatega, mis jäid ainult paberile, kui ka ellu viidud projektidega – hoonetega, millest on saanud Tallinna, Narva ja Viljandi arhitektuuri lahutamatud osad.
Näitus on koostatud Tallinna vene muuseumi projekti „Minu Tallinn. Aleksandr Wladovsky“ raames koostöös Eesti Vene Teatriga.
Näitusel on kasutatud materjale Andrei Ponomarevi erakollektsioonist pärit albumist „Arhitekt-kunstnik A. Wladovsky joonistused, projektid ja ehitised“.

Näituse publikuprogrammis toimuvad ekskursioonid „Aleksander Wladovsky: Kreenholmi manufaktuuri arhitekt “.

Laupäeval, 30.09 kell 14:00 vene keeles ja 16.00 eesti keeles

Kuraator: Denis Jatsenko
Kunstnik-kujundaja: Jekaterina Poltavets (Katline Graphic Design)
Meeskond: Julia Kornejeva, Irina Krivorukova, Diana Janson, Irina Moissejenko
Näitusel on kasutatud materjale Andrei Ponomarevi erakollektsioonist pärit albumist „Arhitekt-kunstnik A. Wladovsky joonistused, projektid ja ehitised“.
Täname: Merle Tank, Reeli Kork, Kristjan Arunurm, Eve Veigel, Heli Nurger, Elen Tisler, Lennart Kumm, Andres Lall, Leo Savila, Gleb Kuznetsov ja Aleksei Šiškin.

Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital.