Tule osale 5. jaanuaril vanalinna jõulumängus!

Tallinna Linnamuuseumi jõulumäng “Üle linna jõulud!” toimub neljas vanalinna muuseumis 5. jaanuaril kell 11–16. Otsi muuseumidest üles jõuluvana, koolipapa, fotovana ja tornivaht!

Jõulud panevad linna särama! Linnaväljakule kerkib jõulukuusk ja tänavate kohal hõljub piparkoogilõhna. Nii kodus kui ka koolis valmistutakse jõulupeoks, fotoateljees saab üles pildistatud iga väiksemgi linnaelanik. Kõige kiirem on aga linna vanal tornivahil, sest just tema kannab hoolt jõulurahu eest. Kõlavad jõulukontserdid, mängitakse ringmänge ja meisterdatakse jõulukaunistusi!

Fotomuuseum, Raekoja 4/6

Fotomuuseum raevanglasJõulud fotoateljees

Enne jõule on fotoateljees palju sagimist, sest kõik soovivad saada endast ja oma perest jõulufotot. Ikka selleks, et kaugemal elavaid sugulasi ning sõpru rõõmustada. Fotograaf Peeter on vana tuntud fotomees, kes teab kõiki fotograafia saladusi ja nippe.

Tule kohtu fotovanaga, lase endast üks pilt teha ja õpi ise tsüanotüüpiat tegema. Pildist saab meisterdada väga erilise jõulukaardi!

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Komandandi tee 2

Jõulurahu suurtükitornis

Vanades kaitsetornides valitseb jõulumeeleolu, tornivaht Hans Schulte võtab vastu külalisi. Kuna tornivahil on jõulude eel kiireid tegemisi, siis nõuab tema ülesleidmine nutikust. Põnevas otsimismängus saab tuttavaks ka teiste oluliste linnaelanikega.

Kiek in de Kökis ja Lühikese jala väravatornis mängitakse muusikat ning saab meisterdada, salapärased bastionikäigud on lahti kõikidele huvilistele. Neitsitornis on avatud kohvik!

Kõigil päevadel kõlab advendiaja muusika ammustest aegadest ja ka tänapäevast!
Kell 12 – vanade keelpillide ansambel Inscientia Beata Kiek in de Kökis
Kell 14 – Peeter Klaas viola da gamba’l Lühikese jala väravatornis
Kell 15 – vanade keelpillide ansambel Inscientia Beata Kiek in de Kökis

Tallinna vene muuseum, Pikk 29a

Kooli jõulupidu

Tallinna vene muuseumTallinna vene muuseumis satud linnakooli, kus valmistutakse jõulupeoks. Külalisi võtab vastu koolipapa, kes pakub teed, pajatab lugusid kaugetest kooliaegadest ning esitab vene klassikute jõululuuletusi.

Üheskoos kaunistatakse jõulupuud ja meisterdatakse maski, juhuks kui tuleb uue aasta karnevalist osa võtta. Julgemad saavad oskuse proovile panna kurni- või doominomängus.

8.12 kell 14 Aleksander Nevski kiriku naiskoori jõululaulukontsert
9.12 kell 12.30 Aleksander Nevski kiriku naiskoori jõululaulukontsert
5.01 kell 13 sopran Maria Veretenina jõululaulude ja pühateoste kontsert 

Linnamuuseum, Vene 17

Jõuluks koju!

Linnamuuseumi kaupmehemajaJõulu eel on linnakodu siginat-saginat täis, sest kogu pere valmistub pühadeks. Kuusk on juba tuppa toodud ja toad kaunistatud. Tule pererahvale appi kingipakke ja jõuluehteid meisterdama. Ka linnaloomad ja -linnukesed saavad kingituseks ilusa ja maitsva kõhutäie. Levivad kuuldused, et jõuluvana võib samuti jõulukodust läbi astuda, kuid enne seda saab jõulusalmi lugemist harjutada neljajalgsete pereliikmetega, kes kuulavad hoolega ning näitavad ka ise, milliseid trikke nemad paki saamiseks plaanivad teha.

Lugemiskoerad ja nende juhid tulevad Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust: 

  • 8.detsember aitavad kella 11–13 ja 14–15 lugeda Merle Meriküla ja Aramis, Triin Tohver ja Foxi ning Aet Rauk ja Lily.
  • 9.detsembril aitavad kella 11–15 lugeda Kertu Raadik ja Välk, Karin Leet ja Sani, Pille Kurm ja Sissy ning Ingrid Reiljan koos Terruga ja Juulaga.
  • 5. jaanuaril aitavad kella 11–12 ja 14–15 lugeda Veera Terestsenkova ja Elba ning Inga Sild ja Rianna.

Kanneldajate eeteasted:

  • 8.12 kell 13 – Vanalinna hariduskolleegiumi kanneldajad Ella Maidre juhendamisel
  • 8.12 kell 15 – Viimsi Muusikakooli ja Tallinna Muusikakooli kandleõpilased Laura Lindpere juhendamisel
  • 9.12 kell 15 – EMTA kandlemängijad Kristi Mühlingu juhendamisel

 

Jõuluprogrammi piletiga saab nelja muuseumi külastada kõigil kolmel päeval, 8.–9. detsembril ja 5. jaanuaril kell 11–16.
täispilet 15 € 
sooduspilet 9 €
perepilet 25 €
koolieelikud tasuta

NB! Jaga infot ürituse kohta ka sõbraga! Vene- ja inglisekeelse teksti leiad samast meie kodulehelt!
Sündmuse leiad ka muuseumi lehelt Facebookis