ÜLE LINNA JÕULUD 2022! Vaata, mis toimub Tallinna Linnamuuseumi filiaalides jõulumeeleolus

Tallinna Linnamuuseumi filiaalid kutsuvad jõulukuul veetma aega pere ja sõprade seltsis! Muuseumid pakuvad inspiratsiooni ja võimalusi veeta aega turvaliselt ja sisukalt.

Laupäeviti, 4., 11., 18. detsembril ning tellimisel:
Kiek in de Köki kindlustustemuuseum ja vanalinn

Jalutuskäik “Jõulurõõm ja jõuluõõv” kindluses ja vanalinnas

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum kutsub kõiki julgeid ja seiklusjanulisi ning vapraid seltskondi osa saama meeleolukast jõuluretkest, mis kulgeb meie tornides ja vanalinnas.

10. detsembrik kell 18
Kiek in de köki kindlustustemuuseumis
Vioolamuusika advendikontsert
Jõulumeeleolu keskaegses tornis loovad Johanna Vahermägi vioolaklassi õpilased Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. Kavas J.S. Bach, C.F Telemann, H.Wieniawski, F.Bridge.

11. detsembril kell12-15
Kalamaja muuseum ootab meisterdama jõulukaunistusi!

Kalamaja muuseumi aia jõuluhoov on avatud juba alates 28. novembrist ja kutsub kõiki uudistama jõulusõime muuseumi kasvuhoones.

12. detsember kell 12–14
Lastemuuseum Miiamilla:
Vaikne kontsert: Hellad helid ja hällilaulud

Kui talveajal puhkab loodus valge paksu lumeteki all, on hea aeg ka endas rahu leida. Hellad helid ja hällilaulud on rahulik ja vaikne kontsert, mis sobib kõigile pereliikmetele, kõige pisemast kuni vanaema-vanaisani välja.

15. detsembril kell 18 jõuluaegne laternatuur Kalamajas.
Kalamaja muuseum. Tuuri saab ka tellida oma seltskonnale!

Kalamaja on jõuluajal maagiline. Võtame kätte laternad ja suundume jalutuskäigule mööda Kalamaja tänavaid, nurki ja nurgataguseid. Tuuril saab ka nuusutada piparkoogi koostisosi ja “rüüstada” vana kombe kohaselt jõulupuu.
Pilet osta Piletilevist

Orienteerumismäng “Jõulud vanalinnas” suurtele ja noortele

Tellimisel jõulukuul

Jõulumeeleolu luua võib ka ajalukku põikava jalutuskäiguga linnas! Keskaegse Revali rikas ajalugu ja legendid pakuvad parajalt põnevust ja avastamisrõõmu kõigile alates põhikooliealistest. Meeskondlik orienteerumismäng sobib õuesõppeks või kollektiivseks meelelahutuseks ja algab ning lõpeb Kiek in de Köki torni juures.

Jõulusekskursioonid
Linnamuuseumi näitusel “Kõlvatu Tallinn” ja vanalinnas
30. nov ja 14. dets eesti keeles, 7. dets vene keeles.

Pühadeteemalised erisekskursioonid räägivad lähemalt omaaegsetest jootudest, pidukommetest ning just jõuludega haakuvatel teemadel. Kui soovid avalikul üritusel osalemise asemel tellida sekskursiooni vaid oma sõpruskonnale või töökollektiivile, loe siit lähemalt, kuidas seda korraldada!

Jõuluekskursioonid peredele
Linnamuuseumist Raekoja platsi
Tellimisel,
detsembris ja jaanuaris

Tallinna Linnamuuseum kutsub peresid mängulistele ekskursioonidele pühademeeleolu looma! Jutustame jõulude tähendusest ning eri aegade ja erinevate kultuuride pühadekommetest, liigume näitustel ja linnaruumis. Tuurid toimuvad eesti ja vene keeles algusega Tallinna Linnamuuseumis (Vene 17) ja lõppevad raekoja platsil.

TOIMUNUD

3.-4. detsembril Eesti muuseumipoodide jõululaat
Jaani seegi galeriis Rävala pst 2

Tallinna Linnamuuseum kutsub Eesti muuseumipoodide jõululaadale! Toome muuseumide kaubad ühte kokku, et kingikott saaks täis sisukaid raamatuid, kauneid kalendreid ja postkaarte, andekaid muuseumiteemalisi disaintooteid: ehteid, rõivaid, meeneid, tarbeesemeid, mänguasju jm.
NB! Tegutseme turvaliselt!

5. detsembril kell 12.00-14.00
Päkapikk kohtub lastekirjanikuga.

Lastemuuseum Miiamilla

Kõik raamatuhuvilised saavad esitada küsimusi ja uurida lähemalt lastekirjaniku põneva elu kohta: külla tuleb Liis Sein.  Lastekirjanik Liis Sein toob kaasa mitu toredat raamatut, mida ta nii päkapikule kui lastele tutvustab.