Vaata Tallinna Linnamuuseumis Tallinna e-päevaks valminud lühifilmi ja näitusetuure!

14.-15. mail tähistas Tallinna linnamuuseum Tallinna e-Päeva veebis.

Tallinna päevaga 15. mail tähistame Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmist 1248. aastal. Sellega võeti Tallinn vastu Euroopa linnade liitu. Esimest korda peeti Tallinna päeva linlastes oma kodulinna tunde tõstmiseks 2002. aastal.
Seekord tähistame Tallinna päeva eriolukorrale kohasele eriliselt. Põnevust jagub mitmeks päevaks ja linnavaht Vana Toomas on sel puhul kolinud veebikeskkonda. Üritustest saab osa iga ilmaga, igas vanuses, igalt poolt ja täitsa tasuta – ole vaid levis!

Tallinna üritusi kannab üle Delfi ning need leiad ka Tallinna päeva lehelt Facebookis. Tallinna Linnamuuseumi ürituste kava ja lingid leiad ka Facebookist

KAVA:
14. MAI – KULTUURI PÄEV

“Vana Tooma muuseumituur” – linna ajalugu ja Tallinna Linnamuuseumi filiaale tutvustava lühifilmi esilinastus kell 15.00.
Pilk linna ajaloole hallidest aegadest tänapäevani. Vana Toomas ei saa raekoja tornis enam rahus vahti pidada, sest kevadine Tallinn tundub nii inimtühi. Isegi tuulevaikse ilmaga hing lausa kriibib ega anna meelerahu enne, kui tornivaht otsustab tööposti valveta jätta ja kontrollida, kas linnarahvaga on ikka kõik korras. Vanalinnatiirul kohtab ta seitsme muuseumi genius loci’t, kes räägivad Tallinna loo läbi sajandite. Eesti keeles, pikkus 40 min. Vaata Delfi platvormil, edaspidi leiad filmi ka muuseumi Youtube’i kanalilt SIIT

 

 

Linnamuuseumi näitus "Linnusest linnaks. Tallinna sünd 800 aastat tagasi"

Videotuur näitusel “Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi”
Arheoloog Peeter Talvar jutustab Tallinna Linnamuuseumi näitusel Tallinna linnaks kujunemise lugu. Videotuuril saame vastused kõiki linlasi huvitavatele küsimustele: kui vana on Tallinn? Mis oli Tallinna kohal enne selle asustamist? Kuidas kulges linna areng Lindanise linnusest Tallinnaks? Millised on siinsed vanimad arheoloogilised leiud jpm.
1. osa
2. osa
3. osa

 

Linnamuuseumi näitus "Linnusest linnaks. Tallinna sünd 800 aastat tagasi"Audiotuur ja viktoriin näitusel „Linnusest linnaks”. Raadio 4 otse-eetris kell 9.00, vene keeles.
Kuula Delfi platvormil

 

 

 

 

Videotuur “Epideemiad vanas Tallinnas”
Saad ülevaate epideemiatest Tallinna ajaloos. Räägime, kuidas ja millal haiguspuhangud linna on jõudnud ning kuidas nendega on minevikus võideldud.
Vaata SIIT

 

 

 

 

Vana Tooma live! Veebituur kell 18.00, eesti keeles.
Tuuril saab lähemalt tutvuda Tooma kireva elukäigu ja peadpööritavate tegemistega. Reisime koos Toomaga ajas tagasi, tutvume tema juurtega, vaatame Tallinna Vana Tooma pilgu läbi ja kogeme keskaega veebikanalite kaudu. Mõeldud lastele ja peredele, aga kindlasti väga põnev ka täiskasvanutele.
Vaata Linnamuuseumi Facebookilehel

 

 

 

Tallinna Linnamuuseumi fotokogul põhinev viktoriin Tallinna ajaloost.
Toimub Delfi platvormil.

 

 

 

 

 

Mõistatusmäng “Музей на 5!”
Tallinna Linnamuuseumi ja linnagiidide koostöös toimuvas mõistatusmängus saab tutvuda muuseumi aaretega. Parimad linnatundjad saavad auhindu!
Vaata muuseumi venekeelsel FB-lehel.

 

 

15. MAI – TALLINNA PÄEV

Vana Tooma live! Veebituur kl 18.00 vene keeles
Tuuril saab lähemalt tutvuda Tooma kireva elukäigu ja peadpööritavate tegemistega. Reisime koos Toomaga ajas tagasi, tutvume tema juurtega, vaatame Tallinna Vana Tooma pilgu läbi ja kogeme keskaega veebikanalite kaudu. Mõeldud lastele ja peredele, aga kindlasti väga põnev ka täiskasvanutele.
Vaata Linnamuuseumi Facebookilehel

 

 

 

Fotojaht “Päev Tallinnas”. Fotograaf Jüri Vendelini algatuse taaselustamine. Fotograafid jäädvustavad ühe päeva Tallinna elust, väljavalitud piltidest avatakse hiljem virtuaalnäitus.

Toimub Delfi platvormil.

 

 

 

 

“Vana Tooma muuseumituur” – linna ajalugu ja Tallinna Linnamuuseumi filiaale tutvustav lühifilm. Vaata Delfi platvormil
Pilk linna ajaloole hallidest aegadest tänapäevani. Vana Toomas ei saa raekoja tornis enam rahus vahti pidada, sest kevadine Tallinn tundub nii inimtühi. Isegi tuulevaikse ilmaga hing lausa kriibib ega anna meelerahu enne, kui tornivaht otsustab tööposti valveta jätta ja kontrollida, kas linnarahvaga on ikka kõik korras. Vanalinnatiirul kohtab ta seitsme muuseumi genius loci’t, kes räägivad Tallinna loo läbi sajandite. Eesti keeles, venekeelsete subtiitritega, pikkus 40 min. Subtiitrid vene keeles. Edaspidi leiad filmi ka muuseumi Youtube’i kanalilt SIIT