Muuseumiöö mäng: ÖÖS ON MUSTREID

Lastemuuseum Miiamilla on muuseumiööl avatud kuni kella 21.00

Lastemuuseumis saab käia mööda liikumismustreid ja lahendada tegevusülesandeid, mis avavad mustrimaailma läbi sõpruse ja sõbraks olemise. Muuseumitubades saab kulgeda Sõpruse puiesteel, põigata läbi Rõõmu põigust, teha pikki paisid Paide väljakul ja keerutada ennast Südame ringteel. Tegevused sobivad nii väikestele kui suurtele muuseumisõpradele! Muuseumiöö programme saab läbida nii eesti kui vene keeles.

Muuseumiööl on avatud ka Rohujuure kohvik, kus saab veidi keha kinnitada ja head-paremat maitsta.

Osale ka Tallinna Linnamuuseumi filiaalide ühismängus LINNA MUSTRID
Otsi üles Tallinna vaated, mida näeb Tallinna Linnamuuseumi filiaalides eksponeeritud esemetel ja fotodel. Eksponaatide kohta saad rohkem teada muuseume külastades, linnaruumis aga saad sama objekti üles otsida fotodele lisatud koordinaatide järgi. Tee ise sama nurga alt foto ning postita see Facebooki või Instagrami Linnamuuseumi postituse alla või oma seinale teemaviidetega #linnamustrid ja #muuseumiöö2019.
Vahvaimatele fotodele auhinnad – kokku 8 perepääset kõikide Tallinna Linnamuuseumi filiaalide külastamiseks!
Valiku teevad iga filiaali töötajad nende fotode seast, mis on postitatud just 18. mail.

Lastemuuseumi ees asub laste mänguväljak, kus on laiad liivakastid, kiiged ja karussellid. Vanasti aga oli selle osa nimeks Noortepark ja peahoone ees asusid basseinid, kus viidi läbi ujumistreeninguid, mänguväljakutel tegeldi pallimängude ning rütmikaga. Leia üles samasugune liuväli ja tee endast rõõmus pilt. Koordinaadid koha otsimiseks: 59.436867, 24.788996. Fotot näed lastemuuseumis Miiamilla.

Lastemuuseumi fotoateljees saab ennast pildistada Roosimäele viiva treppide taustal. Lõhnaval Roosimäel kasvab 6100 roosi 32 sordist. Pildista ennast nii muuseumi fotoateljees kui leia Roosiaeda viival teel sama pildistamisnurk. Koordinaadid koha leidmiseks: 59.436655, 24.791271. Fotot näed lastemuuseumis Miiamilla.

Oluline info:

• Välisjalanõudes meil olla ei saa. Kui sa ei soovi sokkis olla, siis võta kaasa vahetusjalatsid. See käib ka emade, isade, vanaemade ja vanaisade ning onude ja tädide kohta.
  • Meie muuseumis saab peaaegu kõike katsuda ja asjadega mängida – ole hea ja mängi nii, et asjad katki ei lähe ja pane pärast mängu oma kohale tagasi. Nii on kõigil hea!
  • Lastekärud ja rattad palume jätta käruparklasse, mis asub Miiamilla terrassil. Maja seina küljes katuse all on toru, kuhu saab vankri lukustada. Rattalukud palume teil endil kaasa võtta!
  • Autoga tulles on oluline teada, et muuseumihoovis ei ole lubatud parkida. Lähimad parklad on Kumu ja Kadrioru staadioni juures.

Vaata lisaks:

linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/muuseumioo-tallinna-linnamuuseumi-filiaalides