Lektoorium

«12 лекций о Pыцарстве» (vene keeles)

Lektor – Igor Korobov
Lektor – Artur Modebadze

11. november 2020              ФЕНОМЕН ИММАТРИКУЛИРОВАННОГО РЫЦАРСТВА

18. november  2020              ГЕНИЙ И ЗЛОДЕЙСТВО: ПАЛЕН И БЕНКЕНДОРФ

25. november 2020              МЕЩАНЕ ВО ДВОРЯНСТВЕ: БЮРГЕРЫ И РЫЦАРСТВО

2. detsember 2020              РЫЦАРИ В ГЕНЕРАЛЬСКИХ МУНДИРАХ ПОД РОССИЙСКИМ ОРЛОМ

6. oktoober 2021               ЗАГАДКА ВЕТТЕРА ФОН РОЗЕНТАЛЯ

13. oktoober 2021             В ПОИСКАХ АНТАРКТИДЫ

20. oktoober 2021             ЭСТЛЯНДЦЫ И ЭЗЕЛЬЦЫ ПОД АНДРЕЕВСКИМ ФЛАГОМ

27. oktoober 2021             ВО ИМЯ ГОСПОДА: РЕЛИГИЯ В ЭСТЛЯНДИИ

3. november 2021                ЧЕРЕЗ МАГИЧЕСКИЙ КРИСТАЛЛ: В ПОИСКАХ ИСТИНЫ

10. november 2021              КОГДА ПРОСТОЙ ПРОДУКТ ИМЕЕШЬ

17. november 2021              ЭСТЛЯНДЦЫ ПРИ ДВОРЕ РОМАНОВЫХ

24. november 2021              КРОВАВЫЙ ХАОС РЕВОЛЮЦИЙ

 

Täpsem info ja registreerimine.

Osalemine loengupiletiga 5/7 eurot.
Küsimused: või tel. 608 0016

NB! Palume jälgida külastustingimusi.

 


Möödunud loengud

7. juuni 18:00
Архитектура православных церквей Эстонии (vene keeles)
Lektor – Aleksandr Bertaš (Dr. Theol., Bremen)

19. jaanuar 18:00
Seltsid, kogukonnad, korporatsioonid: vene tudengite organisatsioonid Eestis (vene keeles)
Lektor – Irina Rudik (S. A. Jessenini nimeline riiklik ülikool (Venemaa), Tartu ülikool, PhD)20 . jaanuar 13:00
Korporatsioonide Tallinn (vene keeles)
Lektor – Irina Rudik (S. A. Jessenini nimeline riiklik ülikool (Venemaa), Tartu ülikool, PhD)21 . jaanuar 13:00
Korporatsioonid „vaikival ajastul” ja pärast 1940. aasta riigipööret (vene keeles)
Lektor – Irina Rudik (S. A. Jessenini nimeline riiklik ülikool (Venemaa), Tartu ülikool, PhD)3. veebruar 13:00
Календарная и семейная обрядность староверов Причудья (vene keeles)
Lektor – Marina Kuvaitseva (Narva muuseum)10. veebruar 13:00
Vanausuliste toidud
Lektor – Marju Kõivupuu (Tallinna ülikool)17. veebruar 13:00
Русификация, студенты-евреи, балтийские немцы. Национальные конфликты в Императорском Юрьевском университете (1893-1895) (vene keeles)
Lektor – Timur Guzairov (PhD, Tartu ülikool)17. märts 13:00
Vene vanausulised Eestis. Jaanus Plaat (PhD, Mahtra Talurahvamuuseumi juht).

31. märts 12:00
Ülestõusmispüha ikoonidele pühendatud loeng. Lektor – Orest Kormašov.

31. märts 14:00
Воскресение Христово и иконописаные сюжеты праздника (vene keeles)
Lektor – Maria Smorževskihh-Smirnova (PhD, Tallinna vene muuseum)

16. aprill 18:00
Õigeusu ajaloost Eestis
Lektor – Daniil Lepisk, Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Sinodi liige.

17. aprill 18:00
История Православия в Эстонии (vene keeles)
Lektor – Sergei Männik, Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Sinodi liige.

20. aprill 18:00
Петр Великий: благо или зло для России? (vene keeles)
Lektor – Jevgeni Anisimov (Vene Teaduste Akadeemia ajalooinstituut Peterburis)

22. aprill 13:00
Мифы исторической живописи (vene keeles)
Lektor – Jevgeni Anisimov (Vene Teaduste Akadeemia ajalooinstituut Peterburis)

13. veebruar 2019.a. kell 18:00
Mis on minu nimes?..
Lektor – Olga Burdakova (Tartu ülikooli Narva kolledž)