Tallinna Linnamuuseum

Tallinna Linnamuuseum ühendab seitset Tallinna vanalinnas, Kadriorus ja Kalamajas asuvat muuseumi.

1937. a asutatud Tallinna Linnamuuseum tegeleb Tallinna linna ja selle elanikega seotud ajalooliste materjalide kogumise, säilitamise, teadusliku läbitöötamise ja tutvustamisega. Muuseumi missiooniks on uurida, koguda, säilitada ja vahendada Tallinna lugu. Tallinna Linnamuuseum teeb kuuldavaks ja nähtavaks siin aegade jooksul elanud inimeste – linnakodanike lood, räägib muutuvast linnakulutuurist ja pakub kohtumispaika linnakultuuri mõtestamiseks ja paremast linnast unistamiseks. Tallinna Linnamuuseum on Tallinna muuseum, kes teeb tihedat kostööd Tallinna kogukondade ja linnavõimuga.

Tallinna Linnamuuseum koosneb tugevatest filiaalidest, millel on selge ja eristuv lugu. Filiaalid teevad omavahel tihedat ja loovat koostööd, et pakkuda elamust erinevatele külastajate sihtrühmadele. Tallinna Linnamuuseumi koosseisus tegutseb 2019. aastal seitse erineva spetsiifikaga filiaali: Linnamuuseum keskaegses kaupmehemajas, Raevangla-Fotomuuseum, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Tallinna vene muuseum, Peeter I maja ja Kalamaja muuseum.

Linnamuuseumi kaupmehemaja tutvustab viiel korrusel Tallinna ajalugu muinasaja lõpust kuni XX sajandini. Hoone ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse.
Kiek in de Köki kindlustustemuusem hõlmab neli torni, nendevahelise kaitsekäiguga linnamüüri ja maa-alused käigud Ingeri ja Rootsi bastionis, kus asub ka Raidkivimuuseum.
Tallinna vene muuseumi fookuses on Tallinna vene kogukond ja Eesti vene kultuur. Muuseumi keskajast pärit hoone on Eesti kultuuriloos teatud ka kui Ants Laikmaa ateljee-kooli esimene asukoht aastal 1904.
Fotomuuseum raekoja taga, keskaegse raevangla hoones on Eesti fotoajaloo teemamuuseum, kus korraldatakse ka nüüdisfoto näitusi.
Lastemuuseum Miiamilla pakub Kadrioru Lastepargis lastele ja peredele mängulist keskkonda, kus kogeda ja õppida.
Peeter I maja Kadriorus on Tallinna vanim muuseum, mis 18. sajandil oli Venemaa keisripere elukohaks Tallinnas.
Kalamaja muuseum on kujunemas linnaosa ühendavaks kogukonnamuuseumiks.

Ametlik nimetus: Tallinna Linnamuuseum
Registrikood: 75016183
KMKR number: EE100712421
Tehingupartneri kood: 106110
Üldkontakt: Vene 17, 10123 Tallinn
Telefon: (+372) 6155180
E-post: info@linnamuuseum.ee

FILIAALID