Haridus

Peeter I majamuuseum pakub mitmesuguseid muuseumitunde lasteaia- ja koolilastele ning ekskursioone õpilastele ja täiskasvanutele.

Nüüdisaegne muuseum on ka hariduskeskus, kus uute teadmiste omandamiseks sukeldume minevikku ning saame näha ja tunda ajalugu. Muuseumipedagoogi juhendamisel pakutakse muuseumitunde igas vanuses lastele. Tunnid toimuvad interaktiivses vormis, kus kõik osalejad saavad võimaluse väljendada mõtteid ja näidata andeid oma kaaslastele.

  • Muuseumitundide valik on mitmekülgne, sobides nii kooliprogrammi täiendamiseks kui ka lihtsalt silmaringi laiendamiseks.
  • Programme on võimalik kohandada vastavalt grupi õpieesmärkidele.
  • Samuti on võimalik tellida eriprogramme keelekümblusega klassidele.

Muuseumitunni osalustasu 4 €. Tunni toimumise aeg ja sisu palume kooskõlastada muuseumipedagoogiga tel. (+372)59185815  või peetri@linnamuuseum.ee. Kõik ekskursioonid ja muuseumitunnid toimuvad eelregistreerimisega.

Tunni tellimisel ja külastamisel palume arvestada:

  1. tunnid on mõeldud kuni 25 lapsega rühmale. Tasuta pääs on 1 õpetajale/saatjale 10 lapse kohta.
  2. muuseumitunnis osalejate arv on minimaalselt 10 last, v.a. erivajadustega lapsed.
  3. kui osalejate arv on vähem kui 10 last, siis on tunni hinnaks 30 € grupi kohta.
  4. muuseumitunnid toimuvad aasta ringi.

“VANA PALEE” SALADUSED  

(sobib esmakordsel tutvumisel Peetri Majamuuseumiga)

Muuseumitunnis tutvume 17. sajandi lõpust pärineva suvemõisa ajalooga. Uurime, miks ostis Peeter I majakese Kadriorgu ja nimetas selle “vanaks paleeks”. Kellega koos Peeter palees elas? Tunni jooksul tutvume püsinäitusel olevate esemetega, kus õpilased omandavad uusi teadmisi maja ja selle omanike kohta.  Saame teada, millised on lood Peeter I-se ja Katariina kohta, mida esemed endas kannavad. Temaatilisele ekskursioonile järgneb põnev töötuba. Pedagoog kohandab muuseumitunni sisu  vastavalt vanusegrupile. Muuseumitund gümnaasiumi õpilastele keskendub Põhjasõja-aegsetele sündmustele  Peeter I, Katariina I ja Karl XII isiksuste kaudu. Temaatilisele ekskursioonile järgneb aktiivne ja õpilasi kaasav tegevus haridusruumis.

Sihtgrupp: lasteaed (alates 5 eluaastast), I, II ja III kooliaste, gümnaasium;
Tunni pikkus: 1 tund 15 minutit
Hind:4 € õpilane
Rühma suurus: kuni 20 last

VANADE MEISTRITE PORTREED

Portree on üks vanimaid kunstiliike. Muuseumitunnis saadakse teadmisi portree tähenduse ja erinevate liikide kohta. Vaadeldakse ja analüüsitakse kunstiteoseid, arutledes küsimuste üle: mis on portree? Miks ja kuidas kunstnikud kujutasid tähtsaid valitsejaid? Milliseid lugusid jutustavad meile erinevate ajastute valitsejate portreed? Kuidas teada, milles seisneb kunstniku-portretisti meisterlikkus? Muuseumitunni jooksul sooritavad osalised imelise rännaku vanade portreede maailma, tutvuvad värvide sümboolikaga ning kinnistavad teadmised lõpuks töötoaga.

Sihtgrupp: lasteaed, I kooliaste
Tunni pikkus: 1 tund 15 minutit
Hind:4 € õpilane
Rühma suurus: kuni 20 last

AJARÄNNAK KADRIORU PARGIS

(mai – oktoober)

Meid ootab ees eriline rännak ajas 300 aastat tagasi. Alustame enda põnevat teekonda Peeter I maja eest, kus me tutvume valitseja isiku ja “vana palee” ajalooga. Saame teada, miks on Peeter Suur Tallinna ajaloos niivõrd tähtis isik. Uurime, miks ostis valitseja endale suvemaja just Kadriorgu. Kes oli Katariina I ja kus asus tema aed? Avastame, mis asus Presidendi kantselei asemel varem. Uurime, kus asus tsaari “uus palee”. Rännaku jooksul kaasame enda viit erinevat meelt ja tutvume, millised taimed ning vürtsid kasvasid Katariina aiakeses. Seejärel liigume edasi Peeter I aegsesse Kadrioru parki, kus tutvume barokkaia ja -lossi ajalooga. Õpilased omandavad seejuures teadmised, millised on erinevused inglise ja prantsuse pargistiili vahel.

Sihtgrupp: lasteaed, I, II ja III kooliaste, gümnaasium
Tunni pikkus:  1 tund 15 minutit
Hind: 4 € õpilane
Rühma suurus: max 35 last

MERELAHINGUD

Tutvume põneva vanaaegsete laevade ja meremeeste maailmaga. Uurime , millised laevad olid merel 300 aastat tagasi. Saame teada, mis vahe on galeeril ja fregatil ning arutleme: Kuidas need liikuma panna? Mis annab merelahingus edu? Milleks oli vaja koostööd? Tunnis saame vaadata filmi, kuulata lugusid, arutleda, mängida ja meisterdada.

Sihtgrupp: I ja II kooliaste
Tunni pikkus:  1 tund 15 minutit
Hind: 4 € õpilane
Rühma suurus: kuni 20 last

EKSKURSIOONID

Teeme ekskursioone eesti, vene ja inglise keeles. Ekskursioonid on mõeldud õpilastele alates 8. klassist ja täiskasvanutele.

Hinnad:
Ekskursioon õpilastele (EV õppeasutuste õpilasrühmad): 10 €.
Ekskursioon täiskasvanutele: 20 €.

Ekskursioonihinnale lisandub muuseumipileti hind!