Meie jõulud

Teeme jõuludele pühendatud muuseumitunnis väikese ajarännaku, mängime, meisterdame ja räägime pühade tähendusest. Liikudes läbi muuseumimaja kolme korruse, tutvume erinevate ajastutega. 

Kuusepuu Tallinna Linnamuuseumis

Kuusepuu Tallinna Linnamuuseumis

Alustame lühikese peatusega keskajas: uurime, millal hakati Tallinnas jõulupühi tähistama ja millal püstitati raekoja platsile esimene jõulupuu. Mängime üheskoos läbi jõulumüsteeriumi.
Edasi hüppame 20. sajandi algusaastatesse – aega, mil jõulupühade ja uusaasta tähistamine võttis tänapäevasema ilme. Valmistame jõulupuule kaunistuse – meisterdame kauneid ehteid martsipanist, alternatiivina võib valmistada aga paberehteid.
Seejärel aga mõtiskleme, kas ja kuidas oli võimalik tähistada jõule sõja või nõukogude võimu ajal. Iga laps kirjeldab sõnades või joonistab pildi jõulupühade tähendusest enda jaoks. Pildid jäävad muuseumisse, riputame need mantelkorstnasse näitusele, mis on väljas kogu pühadehooaja.

Jõulutundi saab tellida nii eesti kui ka vene keeles. See on kohaldatav ka pereürituseks või muudele seltskondadele. Palume huvilistel julgesti ühendust võtta!

SOBIB: lasteaed (alates 5-aastased lapsed), I ja II kooliaste, perekonnad
KESTAB: 1 tund
HIND: 5 € osaleja kohta
TELLIMINE: eesti keeles: haridus@linnamuuseum.ee, 615 5184; vene keeles: nadezda.saar@linnamuuseum.ee, 615 5183

Lastega peresid kutsume advendihommikutel töötubadesse. Vaata lähemalt siit!