Muuseumist

Kindlustustemuuseum moodustab üle 500 meetri pikkuse muuseumikompleksi.

Siia kuuluvad neli torni: Kiek in de Kök, Neitsitorn, Tallitorn ja Lühikese jala väravatorn. Kindlustustemuuseumisse kuuluvad ka salapärased maa-alused bastionikäigud ja neis asuv Raidkivimuuseum.

Kiek in de Köki ekspositsioon annab ülevaate kunagisest sõjapidamisest,  katkust ja näljahädadest ning tutvustab kuritegusid ja karistusi keskaegses linnas.

Neitsitornis saab nautida vaadet vanalinnale, ekspositsioon võlvkeldris tutvustab Taani rahvuslipu Dannebrogi legendi Eesti kunstis ja Taani sümboleid Eesti heraldikas.

Bastionikäigud ehitati 17.–18. sajandil. Bastionikäikude ekspositsioon tutvustab kaitserajatiste ajalugu ja tähtsamaid sõjalisi sündmusi. Seal asub ka rikkalik raidkivide kogu.

KÜLASTAMINE

  • Muuseumi on võimalik külastada tervikuna või osade kaupa: ostes pileti 4 TORNI külastamiseks või bastionikäikude ja raidkivimuuseumi külastamiseks.
  • Bastionikäike ja Raidkivimuuseumit saab alates 2019 kevadest külastada ka iseseisvalt. Soovitame selleks juba varem laadida oma telefoni tasuta AUDIOGIID
  • Kui soovid bastionikäike ja Raidkivimuuseumi külastada giidiekskursiooniga, broneeri sellele eelnevalt koht SIIT
  • Grupile (alates 10 inimesest) broneeri ekskursioon kok@linnamuuseum.ee
  • Ajalooliste rajatiste iseloomust lähtuvalt ​​ei ole kahjuks võimalik liikumine ratastooliga.

LOE AJALOOST

Kiek in de Kök

Neitsitorn

Bastionikäigud (inglise k.)

PILTE

 

VIDEOKLIPP