Kõige põnevamad linna- ja muuseumituurid leiad siit!

Siit leiad Tallinna Linnamuuseumi filiaalide põnevamad linna- ja muuseumituurid. Tutvu Tallinna tuntud ja tundmatute aaretega, naudi ringkäike koos pere ja sõpradega! Täpsema info ja veel suurem valiku leiad iga filiaali lehelt.

Tallinna Linnamuuseumi kava Vanalinna päevadel leiad siit!
13.-15. augustil palju tasuta tegevusi lastele, iga päev linnatuurid ja ekskursioonid

Loe kava ja võta osa

LINNAMUUSEUM

Sekskursioon “Kõlvatu Tallinn”

Näitus “Kõlvatu Tallinn” räägib tallinlaste intiimelust läbi aja, erinevatest ihadest ja nendega kaasnenud tabudest. Ekskursioonid linnaruumis laiendavad näituse teemasid ning jutustavad konkreetsete paikadega seotud lugusid.

Kadrioru lastemuuseum MiiamillaLASTEMUUSEUM MIIAMILLA

Lastemuuseum Miiamilla kutsub Kadrioru pargis ja tänavail toimuvatele jalutuskäikudeleSuvituspiirkonnast elurajooniks”.

Loe lähemalt

Lastemuuseum Miiamilla kutsub Kadrioru pargis ja tänavail toimuvatele jalutuskäikudele fotograafi ja operaatori Arvo Iho juhtimisel „Kadriorg fotograafi pilgu läbi“.

Neitsitorn ja Kiek in de Kök Taani kuninga aiast

KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUM

Igal neljapäeval ja laupäeval toimuvad põnevad eriekskursioonid. Kindlustustemuuseumi kõik suvised ekskursioonid leiad SIIT

Jalutuskäik linnaloomadega “Kus on lehm, kus lohe?” kutsub meeleolukatele jalutuskäikudele, et teada saada, kuidas vanas Revalis loomi peeti

KALAMAJA MUUSEUM

Kalamaja muuseum ja Koplikandi matkad kutsuvad Kalamaja-Kopli tuurile 1. augustil kell 13.00

FOTOMUUSEUM

Tuur Tallinna vanalinnas 100 aastat tagasi tegutsenud fotograafide jälgedes
Ringkäik mööda 20. sajandi alguse Tallinna fotoateljeede asupaiku. Parikased, Jurich, Lais, Akel ja Borchardt olid Eesti fotograafia teerajajad. Vanalinnas toimuval jalutuskäigul näeme hooneid, kus asusid ajaloolised fotoateljeed, räägime lugusid varem elanud fotograafidest ning vaatame fotograafide loomingunäidiseid. Tuuri kestus kuni 1,5 t.

Kellele: Kõigile fotograafiahuvilistele vanusest hoolimata
Mis on kõige põnevam asi, mida näha saab: Eesti esimese fotoreporteri B. Laisi ateljee juures räägime lugu ja vaatame tema kõige kuulsamat reportaaž ülesvõtet – Prantsuse lenduri Ch. Leroux`i hukkumisest 1889 aastal.
Tuuri hind inimese kohta: 12 € täispilet ja 10 € sooduspilet (õpilased, pensionärid)
Grupp algab 10 inimesest, erikokkulepetel teeme tuuri ka väiksematele gruppidele
Tellimine:

Peeter I maja

PEETER I MAJA

Laternaretk “Siit algas park…”

Peeter I maja laternaretk “Siit algas park …” läbi Kadrioru pargi. Alustame muuseumis ning räägime lahti pargi ja lossiansambli rajamise tagamaad. Tutvustame ka endist maja omanikku ja tema abikaasat. Miks Peeter I valis just selle koha oma suveresidentsi rajamiseks? Mis oli siin enne pargi rajamist? Mis ajast Katharinenthal​ muutus Kadrioruks? Peeter I maja tutvustusele järgneb laternaretk läbi Kadrioru pargi, kus iga osaleja saab endale teed valgustada elava tulega laternas.

Kellele: Kõigile ajaloohuvilistele vanusest hoolimata
Mis on kõige põnevam asi, mida teada saab: saate teada, kust algas Kadrioru pargi ajalugu ning kuidas see koht nägi välja 300 aastat tagasi.
Grupp algab 10 inimesest, erikokkuleppel teeme tuuri ka väiksematele gruppidele
Telli tuur: , tel. (+372) 5305 2151

Tallinna Vene muuseum Pikal tänaval

TALLINNA VENE MUUSEUM

Pereüritus “Joogem teed: imejoogi võlud”
Kõige parem aeg on aeg, mida veedad perega. Miks mitte koguneda koos Tallinna vene muuseumis ning juua ühe laua taga teed? Tassike teed, krõbe baranka ja uhke samovar – need iseloomustavad ühte traditsioonilist vene inimest. Teejoomine on väga vana komme, millel on ajalooliselt olnud oluline roll vene perede ja kaupmeeste elus. Räägime tee kasulikest omadustest ja kasvatamisest. Muuhulgas saame teada, kuidas nimetatakse samovari eelkäijat. Mängu käigus avastame, milliseid erinevaid maitsetaimi saab kasutada ühe maitsva tee valmistamiseks. Teid ootab maitsev tee ja rõngikud, sõbralik õhkkond ja hubane maja!

Kellele: Lastega peredele
Mis on kõige põnevam asi, mida teada saab: Kuidas vanasti teed joodi ja missugused olid samovarid. Teejoomine rõngikutega sõbralikus õhkkonnas.
Tuuri hind inimese kohta: 7 € täispilet ja 5 € sooduspilet (õpilased, pensionärid)€
Grupp algab 10 inimesest, erikokkuleppel teeme tuuri ka väiksematele gruppidele
Telli tuur: , tel. (+372) 5305 2151