Vaata, mis toimub rahvuskultuuride nädalal Tallinna Linnamuuseumis ja filiaalides!

Fotomuuseum keskaegses raevanglas

19.–23. septembrini tutvustab Tallinna Linnamuuseum Tallinna rahvaste kultuuri ja traditsioone. Tallinna Linnamuuseumi filiaalide kavas on muuseumitunnid, loengud, etendused, õpitoad ja lasteüritused.

TALLINNA LINNAMUUSEUM
20. septembril kell 17.30 loeng „Rannarootslased Eesti põhjarannikul“. Esineb Maivi Kärginen Viimsi Rannarahva muuseumist.
Vajalik eelregistreerimine juuresolevalt lingilt!
Info: , 615 5184

FOTOMUUSEUM RAEVANGLAS
21. septembril kell 17.00 avame salakäigu trepil näituse Rumeenia pulmatraditsioonid
, fotod: Tanel Verk.
Kell 18.00 vestlus fotode autoriga Rumeenia kultuuri teemadel, juurde pakume teed ja Rumeenia suupisteid.
Info: ; tel 644 8767

Peeter I maja

PEETER I MAJA
22. septembril kell 12.00 ekskursioon : „Peeter I aegne Kadriorg“ Kadrioru pargis (vene keeles).
Registreerimine tel 660 4140
22. sept kell 15.00 ekskursioon „Peeter I aegne Kadriorg“ Kadrioru pargis (eesti keeles).
Registreerimine: , tel. 59185815
Rännak ajas 300 aasta taha algab Peeter I maja eest, kus tutvume Tallinna ajaloos olulise valitseja isiku ja “vana palee” ajalooga. Miks ostis Peeter suvemaja just Kadriorgu? Kes oli Katariina ja kus asus tema aiake? Mis oli Presidendi kantselei asukohas varem ja kus asus tsaari “uus palee”? Tutvume Katariina aiakeses kasvanud taimede ning barokkaia ja -lossi ajalooga.

Joogem teed

TALLINNA VENE MUUSEUM
23. sept kell 12.00 muuseumitund lastele ja täiskasvanutele: „Vene teejoomise kombed“ (eesti keeles)
Teejoomise kombel on olnud oluline roll vene perede ja kaupmeeste elus. Räägime tee kasulikest omadustest ja kasvatamisest. Kes hakkasid Tallinnas esimesena teed jooma? Millal ja kui tihti teed joodi? Vaatame, milliseid taimi saab kasutada tee valmistamiseks ja joome teed mõnuga.
Registreerimine: ; tel 5918 5815

NEITSITORNI KOHVIKMUUSEUM,
19.09 kell 17.00: Loeng romade kultuurist (täiskasvanutele, eesti keeles), lektor EVA LIISA ROHT
Registreerimine:
21.09. kell 17.00: Loeng juutidest Tallinnas (vene keeles)
Registreerimine:

KIEK IN DE KÖK
21.09 kell 16.00 töötuba “Paberi marmoreerimine traditsioonilises türgi tehnikas (lastele ja peredele, eesti ja vene keeles).
Registreerimine tel 644 66 86 või
21.09 kell 17.00 ekskursioon “Toomgildi oldermann Hans Heinrich Falck – mees, kes muutis Tallinna nägu”. Ekskursioonijuht Aet Laast.
Registreerimine tel 644 66 86 või
22.09 kell 17.00 loeng “Mari rahvas ja nende põline loodususk”. Lektor Tallinna Mari Seltsi esinaine, etnoloogiadoktor Lyudmila Yamurzina. (eesti keeles)
Palume registreerida tel 644 66 86 või

Kalamaja Lastemuuseumis jutustatakse prantsuse muinasjutte

KALAMAJA LASTEMUUSEUM MIIAMILLA
21.09 kell 17.00–19.00 Prantsuse muinasjuttude õhtu „Il était une fois. Jutustab Maria Koff.
Prantsuse muinasjutte jutustab VHK teatriklassi lõpetanud Maria Koff. Muinasjututoas võib kohata ka muinasjuttudest pärit tegelasi – kuldlindu, Punamütsikest jt. Lugude kuulamise ajal saavad lapsed joonistada, muinasjuttude jätkuks on töötuba. Oodatud on igas vanuses lapsed ja vanemad. Sissepääs muuseumipiletiga.
23.09 kell 15.00 Vene Nukuteatri etendus Kootud lood: “Kuidas kassipoeg näuguma õppis” ja “Hanepoeg Dorofei”. Üleni kootud maailmas suhtlevad aktiivselt lastega üleni kootud nukud. Ka dekoratsioonid on näitlejate endi kootud. Etendus nii eesti- kui venekeelstele 2-6 a lastele. Sissepääs muuseumipiletiga, etendusele järgneb meisterdamine.
Kunstnik-lavastaja: Marianna Ratiner, kunstnikud Marianna Ratiner, Jevgenia Demidenko, Olga Gabets.

KADRIORU LASTEMUUSEUM MIIAMILLA
23.09 kell 15.00: Aserbaidžaani kultuuri päev. Aserbaidžaani Huvikool Orhani juht Sanam Aliyeva tutvustab aserbaidžaani kultuuri ja kombeid, traditsioonilisi tantse tutvustab tantsuõpetaja Sakina Damirova. Meisterdamise töötuba ja lastele ka näomaalingud!
Üritus toimub eesti ja vene keeles. Osalemine muuseumipiletiga.
Info: , tel 601 7057

Kogu Rahvuskultuuride nädala kavaga saad tutvuda siin

rahvuskultuuride nädal