Lastemuuseum Miiamilla uus aasta: remont, uus püsiekspositsioon ja muuseum tuleb külla

Lastemuuseumit ootab ees põnev ja tegus aasta, sest Miiamilla saab endale kauaoodatud uue püsiekspositsiooni. Uuenduskuuri ajal on muuseum küll suletud, aga Miiamilla käib külas lasteaedades ja koolides ning teeb muuseumitunde ka teistes Tallinna Linnamuuseumi filiaalides.

Lastemuuseum on juba mitu aastat oodanud uuendusi ja värskendust. 2009. aastal avatud Miia-Milla-Manda sõpruseteemaline püsinäitus loodi teadmisega, et seda uuendadakse iga nelja kuni viie aasta järel. Nii on ekspositsioon lastega perede jaoks alati huvipakkuv ja muuseumihariduse metoodika saab kaasajastatud. Ka praktiline vajadus kannustab uuendusi: atraktsioonid ja eksponaadid peaksid külastaja jaoks olema terved ja vastupidavad.

Tulevase ekspositsiooni teemavalikul oli suurim eesmärk mõelda, mis muudab maailma paremaks ja mida meie saame selle heaks teha. Tänases ühiskonnas on ühene vastus selleks empaatia, mis toetab erinevuste mõistmist, situatsioonide mõtestamist ja üksmeelsust. Sotsiaalseid oskusi toetavas ekspositsioonis ja muuseumi teemaruumides suunatakse “hands on” ja “minds on” kogemuse ning aktiivõppe metoodika kaudu kogema, kuidas tulla toime oma põhitunnetega, mõista teiste inimeste emotsioone, tajuda ümbrust, elukohti ja väliskeskkonda, käivitada vaba mäng ja loovus.

Uue ekspositsiooni ideede kogumisse on kaasatud lapsi, lastepsühholoogi ja vanemahariduse spetsialisti. Tulevase näituse loomisfaasis jääb lastele suur sõnaõigus. Kutsume appi “katselapsi”, kes saavad testida uuele näitusele loodavaid suuremahulisi esemeid, aga ka käegakatsutavaid mudeleid.  Laste kaasabil joonistame muuseumisse külastajaid suunava viidastiku.

 

AGA MILLAL UUS VALMIS SAAB?

Lastemuuseum pannakse kinni 2023. aasta algusest ning jääb suletuks aastaks. 2021. aastal loodud põhiprojekti hakkab ellu viima koostööpartner MOTOR, kes tulevase näitusekujunduse on loonud koos KOKO arhitektidega.

Näituse valmistamine hõlmab ruumide vajalikku remonti, mööbli tootmist ja paigaldamist, interaktiivseid eksponaate, graafilist disaini, multimeedialahendusi (nii sisu kui katehnilisi lahendusi). Suurimaks väljakutseks on kindlasti ainulaadsete ja innovaatiliste erilahenduste tootmine nagu padjakindlus, kolmekorruseline voodi või kapp, mille sees on terve omaette maailm. MOTORi graafiline disainer Gertu Kallas võttis põnevil vastu selle väljakutse, mis tema sõnul on nagu lasteraamatu illustreerimine, kuid muuseumi vormis.

Uue ekspositsiooniga lastemuuseumi avame 2024. aasta alguses. Senikaua jätkuvad muuseumitunnid lasteaedades ja teistes Tallinna Linnamuuseumi filiaalides. Samuti teeme õuesõppetunde, lastetuure ja muuseumiväliseid üritusi.

 

Jälgi Miiamilla tegevusi Facebookis ja Instagramis.

 

Võtke meiega ühendust:

tel 601 7057

Vaata, siit, milline tuleb muuseumi uus püsinäitus!