TULE OMA SELTSKONNAGA! JALUTUSKÄIK KINDLUSES JA VANALINNAS „JÕULUÕÕV JA JÕULURÕÕM!“

Kõik on teretulnud retkele JÕULUÕÕV JA JÕULURÕÕM!“

Tuurid toimuvad TELLIMISEL!

Jõulutuuri on võimalik tellida oma seltskonnale endale sobival ajal!

Osalemine piletiga 9/6 eurot

Lisainfo: 

telefon  6 44 66 86.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum kutsub kõiki julgeid ja seiklusjanulisi ning vapraid seltskondi osa saama meeleolukast jõuluretkest, mis kulgeb meie tornides ja vanalinnas.

Vanas Revalis võeti pimedate aegade ja talve lähenedes aeg maha, lasti aadrit ja raviti tervist ning kõneldi ikka palju nalja- ja hirmulugusid. Olid need siis seotud ihukarvu püsti ajavate lugudega inetutest härjapõlvlastest, hirmsatest veretöödest või vaimudest ja kummitustest. Kõike seda ikka selleks, et end siis õnneliku lõpu ootuses rõõmsasse jõulumeeleollu sättida.

Elamuslikul jalutuskäigul piilume kohti, kus on minevikus midagi hirmsat või ennekuulmatut kogetud, aga ka seda suurt rõõmu, mida jõulud kodus endaga toovad. Heites kõrgelt kaitsemüürilt pilku Niguliste kirikule, võime olla kindlad, et Jõuluvana ehk Püha Nikolaus on meid kaitsmas.

Lustakas jõuluretk saab alguse Kiek in de Kökist ja jätkub ringkäiguga läbi kaitsetornide all-linna, Raekoja platsile.

Poole teekonna pealt Neitsitornis saavad söakad huvilised proovida ka Revali linna matemaatiku, fortifikatsiooninseneri ja tohtri Gebhart Himseliuse imejooki, mis jumala abiga iga tõve eemale peletab ning ihu ja vaimu kosutab.

Algus Kiek in de Köki kindlustornist, kestus umbes 1,5 tundi