16. veebruar kell 18 Julius Kitse filmitriller, osalemine tasuta

Kutsume huvilisi neljapäeval, 16. veebruaril kell 18 Neitsitorni lektooriumis toimuvale filmiõhtule!

Žanrifilmide lavastaja, ajaloolane ja Kiek in de Köki külastusjuht Julius H. Kits  käivitab filmiõhtute sarja, kus tulevad vaatamisele vähemtuntud linateosed, mis sisaldavad endas müstikat, õõva, ulmet, fantaasiat ja trillerit.  Valikus aastatetagused filmid, enamjaolt 20. sajandi 40. – 60ndatest aastatest.

Enne filmiõhtut tutvustab J.H. Kits publikumile soojenduseks pisut kohalikke, Neitsitorni, Tallitorni ja väravatorniga seotud linnalegende, peamiselt tumedamapoolset folkloori. Seejärel laskutakse maa alla,  Neitsitorni lektooriumisse, kus toimub sissejuhatus filmi ja vaatamine.

Esimene film 02.02.23:

“Carnival of Souls” (1962)

  1. aasta Ameeria madalaeelarveline indie-film. Žanri poolest õudusfilm. Filmi keskne tegelane on Mary Henry, noor naisterahvas, kes elas üle autoõnnetuse ja pärast seda pole ta elu ei ole enam selline kui enne. Naine kolib ära teise linna, kus ta aga ei suuda kohaneda ega suhestuda kohalike elanikega. Lisaks sellele mingi müstiline jõud tõmbab teda pidevalt linnakese mahajäetud lõbustuspargi paviljoni suunas. TASUTA SISSEPÄÄS, VAJALIK REGISTREERIMINE SIIN