Teemaringkäigud Kadriorus: fotograafi, ajaloolase ja laste pilgu läbi

Lastemuuseum Miiamilla kutsub kõiki huvilisi Kadrioru pargis ja tänavail toimuvatele jalutuskäikudele. Ringkäikude teemad varieeruvad ning osaleda saab operaator ja fotograaf Arvo Iho tuuridel, kuulata ajaloolase Peeter Talvari kogutud lugusid Kadriorust kui suvituspiirkonnast, peredega võtame ette  teekonna, kus vaatame hooneid läbi laste silmade ja räägime noortepargi hiilgeajast.

  • Kogunemine Lastemuuseum Miiamilla ees (Koidula 21c)
  • Ringkäigu kestus 60–90 min
  • Ringkäigu hind ostes muuseumikassast: laps, tudeng, pensionär 5 €, täiskasvanu 8 €, pere 10 €
  • Ringkäigu pileteid saab osta ka Piletilevist
  • Gruppidele (1020 inimest) pakume võimalust broneerida ringkäik neile sobival ajal (maioktoober algusajaga 11.0019.00). Lepi aeg kokku tel 601 7057 või

TEEMARINGKÄIGUD JA TOIMUMISAJAD

„Kadriorg fotograafi pilgu läbi“ on fotograafi ja operaatori Arvo Iho juhtimisel toimuv jalutuskäik, kus vanameister näitab Kadrioru kõige värvikamaid maju ja räägib lugusid nende tagahoovidest ja elanikest. Samuti tuleb juttu sellest, kuidas fotograaf on Kadriorgu oma fotosilmaga jäädvustanud. Jalutuskäik ongi osa Arvo Iho fotonäitusest “Muutuv vana Kadriorg”, mis on üleval lastemuuseumis Miiamilla.

eesti keeles: 4. august, 8. september kell 17.00

vene keeles: 30. juuni ja 21. juuli kell 17.00

Vali sobiv kuupäev ja soeta piletid SIIT

 

Foto: Peeter Talvar

 

Suvituspiirkonnast elurajooniks” on ajaloolase ja arheoloogi Peeter Talvari juhtimisel toimuv ringkäik, kus saab kuulda lugusid ajast, mil Kadriorg oli populaarne suvituspaik ja pargisüdant hoonestati puhkuse toetuseks. Ringkäigul promeneeritakse nii alleedel kui pargi veerel olevate hoonete vahel, saades ülevaate slobodaa kujunemisloost elurajooniks. Vaadatakse Eestis ainsana säilinud 17. sajandil suvemaja ehituslaadi ja jalutatakse läbi lehtla, lustla ja lilleaia.
Loe ringkäigu marsruudi tutvustust lähemalt muuseumi ajaveebist

eesti keeles: 27. mai, 7. juuli, 20. oktoober kell 17.00

Vali sobiv kuupäev ja soeta piletid SIIT

 

Foto: Akadeemiline Raamatukogu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadriorg laste silmade kõrguselt” on mõeldud peredele. Ringkäigu juhid lastemuuseumist jutustavad mitme hoone lugusid ja vaatavad, kuidas vanad ja uued majad sõbralikult üksteist toetavad. Ringkäigul otsitakse pargi ümbruses asuvaid huvipunkte ja saadakse teada, mis on laste lemmikkohad Kadriorus.

eesti keeles: 9. juuni, 7. juuli, 4. august kell 14.00

vene keeles: 16. juuni, 14. juuli, 11. august kell 14.00

 

Foto: Filmiarhiiv