Tee kaasa koolivaheaja põnevaid tegevusi!

Praegusele ajaruumile kohaselt on Miiamilla koolivaheaja tegevused kolinud veebiavarusse. Meie tegemised leiate nii Facebooki lehelt kui allolevatest päevakirjeldustest.

Teisipäeval ja neljapäeval mängime lastega otse läbi ekraani. Katsetame esimest korda, kuidas on mängida meie lemmikmänge läbi zoomi-platvormi. Olete tegudele ja mängudele oodatud kogu perega!

NB! Tagantjärele saad kaasa teha tegevusi, mis ei ole kellaajalised.

HELIRUUM

Aeg: 21.04 kell 12.00 ja 13.00

Vanus: 5–12 a.

Kus: Facebook ja Zoom.us

Teeme esimest korda Miiamilla miniraadioteatrit ja esitame lastele loo, kuhu tekitame ise juurde taustahelid ja -hääled.  Nuputame välja, kuidas luua kirevat helipilti koos õigete krabinate, sahinate ja solina-sirinaga. Aga sina proovi lugu kuulata ilma pildita! Kutsume kõiki raadioteatrilainele ja meie loole oma helisid lisama. Lisaks mängime helide mõistatuse mängu. See toimub meie heli”zoomi”ruumis kella 13.00-st.

• Miniraadioteatrit O. Preussleri “Väike nõid” saad kuulata siit: KUULDEMÄNG
  • Kell 13.00 sisene meie heliruumi siit: HELIRUUM
  • Parool: Helizoom
JUTUTUJULAPSED

Aeg: 22.04 kell 12.00

Vanus: 5–8 a.

Kus: Facebook (kliki siia)

Täna jutustavad lugusid lapsed lastele. Lapsed on valinud välja lood, mis teevad jututuju heaks. Võib-olla saad innustust ise ka raamatu järele haarata ja kellelegi pisike peatükk ette lugeda. Meil on ka mõned jutuveeretamise täringud, mis aitavad jutule algusehoo sisse veeretada. Õpetame, kuidas teha endale päris oma jutukivid ja jutukaardid. Ja võib-olla saab siit alguse päris sinu enda mõeldud jutt!

MIIAMILLA MÄNGURUUM

Aeg: 23.04 kell 12.00

Vanus: 5–12 a.

Kus: Zoom.us

Lastemuuseumis Miiamilla teame me palju toredaid mänge, mida kibeleme mängima, aga mänguks on vaja leida mängukaaslaseid! Kutsume kõiki väiksemaid ja suuremaid lapsi meiega päriselt kaasa mängima. Tahame jagada oma kõige lemmikumaid mänge teiega.

• Miiamilla mänguruumiga saad liituda siit: MÄNGURUUM
  • Parool: Miiamilla
ILMARUUM

Aeg: 24.04 vabalt valitud ajal

Vanus: Kõigile

Täna tehke endale ekraanipuhkuseaeg ja vaadake pilvi. Aga kui tuju on pilves, siis lõbustage end pilvemänguga. Leidke pilvedest kujusid ja mõelge kui tore oleks pilvedel lennata. Kui on täitsa pilvitu taevas, siis laske aur välja ja tehke ise mõni pilv.

Inspiratsioonipilved:

• pilvi võib maalida veega
  • väga pehmed ja mõnusad on padjapilved
  • tee värvilisi nööbipilvi
  • kujunda wc-rullipilvi
  • joonista kriidiga hiigelpilvi
  • tee issiga habemevahupilvi
  • kirjuta sõnapilvi
  • jaluta looduses ja loo pilvekujulisi GPS-kunsti
  • nuputa veel igat sorti pilvi ja jaga meiega #lastemuuseumipilved