Kogupere suvelavastus “Saabastega kass” 6.–22. augustil lastemuuseumi hoovis

Sellel suvel on lastemuuseumil suur rõõm võõrustada oma hoovis Miksteatri koguperelavastust “Saabastega kass“. Kokku mängib teater kaheksa etendust ja etenduse toimumise päevadel on teatripiletiga muuseumi külastamine tasuta. Nii saab vahvasti ühendada muuseumi külastamise ja teatriskäigu.

Seoses etendustega korraldame laste joonistuste näituse “Saabastega kass“. OOTAME LASTE JOONISTUSI KUNI 26. JUULINI! Pilte võib saata nii posti teel või tuua muuseumisse kohale. Vahvaimad pildid saavad ka kiituse ja premeeritud.

Lisaks loovad augustikuuks Kadrioru ja Torupilli raamatukogud ka enda ruumides näitused, mis tutvustavad saabastega ja saabasteta kasside erinevaid raamatuid ja trükiseid.

Miksteatri “Saabastega kass jutustab loo Matist, keda mängib Linnateatri näitleja Mart Toome. Mati sõidab ühel kaunil suvepäeval ootamatult külla oma vanaisale, kes ühena viimastest veel jonnakalt talu peab. Mati soovib, et vanaisa kirjutaks talu tema nimele, et tema saaks selle maha müüa ja linnas oma äri alustada. Isakodus haaravad Matit aga mälestused. Talle meenub, kuidas ta kivi peal istudes armastas unistada, kase otsas ronida, aida ees muinasjutte ja igasugu tegelasi välja mõelda… ja korraga leiabki Mati end unenäost keset muinasjuttu „Saabastega kass“, kus kodukass Miisu on ootamatult saapad jalga tõmmanud ja Matit juhendama asub.

Autor: Donald Tomberg
Lavastaja: Kristo Toots
Kunstnik: Anne Prangel
Muusikaline kujundus: Kaido Rannik
Kostüümikunstnik: Jana Volke
Osades: Katrin Kalma, Maria Taimre-Varres, Merike Paberits, Mart Toome (Tallinna Linnateater), Allan Kress või Kristo Toots, Marko Mäesaar (Teatribuss), Kaido Rannik
Kirjutatud: Kadriliis Rämmann “Praktiline linnaelu või hoopiski muinasjutuline maaelu…”

INFO

• Pileteid etendusele saab osta Piletimaailmast: OSTA PILET SIIT
  • Lastele vanuses kuni 5 aastat sissepääs TASUTA
  • Teatripiletiga saad külastada samal päeval ka lastemuuseumit (lahtiolekuajad T–P 10–17)
  • Etendus kestab koos vaheajaga orienteeruvalt kaks tundi.
  • Etendus toimub õues, palun riietu vastavalt ilmale.
ETENDUSTE TOIMUMISAJAD

R 6. august kell 17.00

L 7. august kell 17.00

P 8. august kell 17.00

K 18. august kell 17.00

N 19. august kell 17.00

R 20. august kell 12.00 *

L 21. august kell 17.00

P 22. august kell 17.00

* 20. augustil on muuseum suletud, teatripiletiga saad muuseumit külastada 19. või 21. augustil.

HEA TÄHELEPANEK! Etendus on sobilik lastele alates 5. eluaastast, aga pakub mõtteainet ja nalja ka täiskasvanutele.