Rotipreili Mai rändas mööda Kalamaja kodusid, aga nüüd viskab mõneks ajaks koduses muuseumihoones jalad seinale ja jääb paikseks.

No andis seda kodu valmimist ikka oodata! Mööda lahkete naabrite kodusid ja muid pesasid rännata oli ka põnev, aga päris kodu on ikka päris kodu. Tuletame meelde, et sellise nime sai rott  seepärast, et just maikuus on meie koduküla kõikse kaunim! Ja üks väga hea muuseumisõber Soo tänaval kannab ka just sama nime. Tema juures saigi rotipreili maikuus mõnuleda.  Vahetult enne, aprillis, aga piilus Kalamaja Põhikoolis ringi, jõudis õnneks ka lapsed kooli tagasi oodata ning kooli aial isegi ühe emadepäeva näituse avamise ära uudistada. No ja meie küla selle aasta juubilarist Teoteatrist on Mail ka üsna teatraalseid mälestusi! Muuseumiroti rada ulatub suisa möödunud 2020. aasta veebruarini välja.
Nimelt on selleks rahutuks rotikeseks skulptor Tiiu Kirsipuu loodud pronksist
muuseumirott, mida jagatakse tunnustusena Eesti muuseumide
aastaauhindade konkursil. Kalamaja muuseumi arendusprotsess pälvis tiitli
Aasta kogukonna sõber 2019 ning muuseum sai kaasa ka ühe isemoodi
pronksist skulptuuri. Kuna muuseumimaja uuendamine kestis kaua ja
seal auhinda eksponeerida ei saanud, reisiski muuseumirott mööda Kalamaja.
Auhind kuulub kogukonnale, kellega koos ning kellele muuseumi luuakse.
Rott pesitses muuseumi valmimiseni Kalamaja kodudes,
asutustes ja elas koos inimestega, kellele see tunnustus tegelikult kuulub.
Loe lähemalt muuseumiroti seiklustest ja sekeldustest Tallinna Linnamuuseumi ajaveebist:

Eks mõne aja pärast võib rotipreili Mai hing taas rahutuks muutuda, sestap
kui soovid edaspidi muuseumirotti kostile võtta, siis
võta ühendust:

Tel 5309 9772 või 525 7662