Mis toimub

Tallinna Vene muuseum pakub mitmekesiseid ekskursioone, loenguid ja muuseumitunde nii eesti kui vene keeles.

Tripadvisor räägib Tallinna vene muuseumist:

Suvi 2017:

tutvume Tallinna vene kultuuriga seotud mälupaikadega. Ekskursioonid ja muuseumitunnid kogu perele.

23. september, rahvuskultuuride nädal:
muuseumitund „Joogem teed!“ lastele ja täiskasvanutele eesti ja vene k. Tee, mida algselt peeti nii imeravimiks kui nõiarohuks, on alates 19. saj keskpaigast kujunenud üheks populaarseimaks joogiks maailmas. Kuidas Revali elanikud avastasid enda jaoks „imejoogi“ võlud? Teeme üheskoos läbi 19. sajandi teejoomise rituaalid.

23. sept kell 12.00 muuseumitund lastele ja täiskasvanutele (eesti keeles) „Vene teejoomise kombed” (eelregistreerimisega)

November: Aleksander Nevski päev.
Tutvume vene kultuuris olulise ajaloolise isiku ja tema kultuse kujunemislooga alates Peeter I kuni Aleksander I. Teemapäeva keskmes on Kadrioru Kunstimuuseumi kogudest pärinev aines, räägime ka Eesti ajaloos olulisest sündmusest, 1242. aasta Jäälahingust. Loengul saab ülevaate A. Nevski elust ja ajaloost, ekskursioon liigub A. Nevski kabeli juurest Pikal tänaval Rohelisel turul õigeusu katedraalini Toompeal.

Detsember 2017: „Uusaastamuinasjutt“.
Detsember on täis jõuludele pühendatud üritusi, perepäevadel ja muuseumitundides saab osaleda pere, grupi või kogu klassiga. Räägime aastavahetuse traditsiooni kujunemisest ja tähistamisest, meisterdame koos jõulukaarte kõige kallimatele.

Lektooriumi loengusari Tallinna vene kultuuri teemadel:
Ekskursioonidele ja muuseumitundidesse registreerimine tel (+372) 53052151, julia.kornejeva@linnamuuseum.ee


Uudised

  • Muuseumisse, muuseumisse – uute teadmiste ja kogemuste järele

    Tallinna vene muuseum õnnitleb õpetajaid ning õpilasi uue kooliaasta puhul! Meil on suur rõõm kutsuda Teid meie põnevatesse muuseumitundidesse. Tallinna vene muuseum on loonud mitmekülgseid õppeprogramme, mis lähtuvad riiklikust õppekavast ja lõimivad erinevaid õppeaineid. Muuseumitunnid pakuvad vaheldust kooli argipäevale ja laiendavad õpilaste silmaringi. Meie muuseumitunnid lähtuvad avastus- ja aktiivõppemeetoditest. Arendame õpilastes oskust otsida infot nii iseseisvalt ...

  • Kaks ühes!

    Nüüdsest on muuseumi külastajatel võimalus soetada ühispilet Peeter I maja ja Tallinna vene muuseumi (Pikk 29a) külastamiseks. Ühispileti kestus on seitse päeva. Ärge laske võimalust käest ja võtke sõbrad kaasa!

  • Tulge tähistama rahvuskultuuride nädalat!

    18.-24. september  toimub Tallinnas rahvuskulturide nädal, mis tutvustab Eestis elavate rahvuslike kogukondade kultuuri, keelt ja traditsioone. Programmi raames toimuvad erinevad ekskursioonid, loengud ja kontserdid. Tallinna vene muuseum kutsub teid rahvusvähemuste nädala raames lõbusasse ja põnevasse muuseumitundi “Joogem teed: Imejoogi võlud“ 23. septembril kell 12.00 Tallinna Vene Muuseumis (Pikk 29a). Vajalik on eelregistreerimine numbril (+372) 59185815 või anna-kristina.ratsep@linnamuuseum.ee. Teejoomine on väga vana komme, millel on ajalooliselt olnud oluline roll vene perede ja kaupmeeste elus. Muuseumitunni raames omandame teadmised tee kasulike omaduste ja kasvatamise kohta. Muuhulgas saame teada, kuidas nimetatakse samovari eelkäijat? Kes olid Tallinnas esimesed inimesed, kes teed jooma hakkasid? Millal ja kui tihti teed joodi? Mängu ajal avastame, milliseid erinevaid maitsetaimi saab kasutada ühe maitsva tee valmistamiseks. Programmi lõpetame teejoomisega sõbralikus õhkkonnas.

Toimunud