Haridus

Tallinna vene muuseum pakub mitmesuguseid haridusprogramme lasteaia- ja koolilastele.

Nüüdisaegne muuseum on ka hariduskeskus, kus uute teadmiste omandamiseks sukeldume minevikku ning saame näha ja tunda ajalugu. Muuseumipedagoogi juhtimisel viiakse läbi haridusprogramme igas vanuses lastele. Tunnid toimuvad interaktiivses vormis, kus kõik osalejad saavad võimaluse väljendada mõtteid ja näidata andeid oma kaaslastele. Muuseumitundide valik on mitmekülgne, sobides nii kooliprogrammi täiendamiseks kui ka lihtsalt silmaringi laiendamiseks. Samuti on võimalik tellida eriprogramme keelekümblusega klassidele.

Muuseumitunni osalustasu 3 kuni 4 €. Tunni läbiviimise aeg ja sisu palume kooskõlastada muuseumipedagoogiga: tel. (+372) 53052151 või e-posti teel julia.kornejeva@linnamuuseum.ee

 

 

 

Joogem teed!
(kestus 1 tund)

Tee, mida algselt peet nii imeravimiks kui nõiarohuks, on alates 19. sajandi keskpaigast kujunenud üheks populaarseimaks joogiks maailmas. Muuseumitunnis räägime, kuidas Revali elanikud avastasid enda jaoks „imejoogi“ võlud ja teeme üheskoos läbi 19. sajandi teejoomise rituaalid. Vaatame lähemalt ka samovari, mis oli põlvest põlve pärandatav hinnaline ese ning sageli ka jõukuse näitaja. Tunni lõpetama lustaka ja kaasahaarava viktoriiniga.
Hind: 3 €/osaleja

* Gruppidega kuni 10 inimest on võimalik lõpetada programm tee joomisega. Hind: 4, 50 €/ osaleja

„Noorte trükkalite kool“ (I – III astme kooliõpilastele)
(kestus 1 tund 15 minutit)

Muuseumitunni käigus saavad õpilased teada, kuidas tekkis ja arenes kirjasõnast trükisõna. Räägime vene tähestiku kaugest minevikust ja vanadest raamatutest ning saame teada, millised muutused ühiskonnas tõi kaasa trükimasina ja kirjutusmasina leiutamine. Masinate tööpõhimõtetega tutvume interaktiivses vormis, kus igal osalejal avaneb võimalus proovida trükkali ametit ja valmistada endale meene.
Hind: 4 €/osaleja

Elu nagu turg
(kestus 1 tund 15 minutit)

Tutvume Revalis asunud erinevate turgude saamislooga. Saame teada, kus ja millega kaubeldi 19. sajandi Revalis ning millised maksevahendid olid kasutuses impeeriumiaegses Eestimaa kubermangu pealinnas. Avastame nii koos kui ka eraldi, nii et kõik saavad käe külge panna. Julgemad saavad panna oma võimed proovile, kehastudes ümber Revali kaupmeheks.
Hind: 3 €/osaleja

Temaatilised ekskursioonid

«Vene kultuuri radadel»
(mai-oktoober). Ekskursioon vanalinnas.

Kaugetest aegades peale on eesti ja vene linnakultuuri üheks puutepunktiks olnud Reval. Meie vanalinn hoiab hoolikalt mitmesaja aasta vanust kultuuripärandit. Muuseumitund viib meid rännakule – nii ajas kui ruumis – mööda Revali tänavaid, tutvustades vene kogukonna kujunemislugu 13. sajandist kuni 20. sajandi alguseni.
Hind: 4 €/osaleja


Muuseumi pedagoog Julia Kornejeva.
Tel. (+372) 53052151, julia.kornejeva@linnamuuseum.ee

Teisipäevast laupäevani kell 9.00 – 17.00.
Muuseumitundi võib tellida ka e-posti teel, vastame kirjadele esimesel võimalusel.