Haridus

Peeter I majamuuseum pakub mitmesuguseid muuseumitunde lasteaia- ja koolilastele ning ekskursioone õpilastele ja täiskasvanutele.

Nüüdisaegne muuseum on ka hariduskeskus, kus uute teadmiste omandamiseks sukeldume minevikku ning saame näha ja tunda ajalugu. Muuseumipedagoogi juhendamisel muuseumitunde pakutakse igas vanuses lastele. Tunnid toimuvad interaktiivses vormis, kus kõik osalejad saavad võimaluse väljendada mõtteid ja näidata andeid oma kaaslastele. Muuseumitundide valik on mitmekülgne, sobides nii kooliprogrammi täiendamiseks kui ka lihtsalt silmaringi laiendamiseks. Samuti on võimalik tellida eriprogramme keelekümblusega klassidele.

Muuseumitunni osalustasu 3 €. Tunni toimumise aeg ja sisu palume kooskõlastada muuseumipedagoogiga tel (+372) 53052151 või julia.kornejeva@linnamuuseum.ee Kõik ekskursioonid ja muuseumitunnid toimuvad eelregistreerimisega.

Tunni tellimisel ja külastamisel palume arvestada:

  1. tunnid on mõeldud kuni 25 lapsega rühmale. Tasuta pääs on 1 õpetajale/saatjale 10 lapse kohta.
  2. muuseumitunnis osalejate arv on minimaalselt 10 last, v.a. erivajadustega lapsed.
  3. kui osalejate arv on vähem kui 10 last, siis on tunni hinnaks 30 € grupi kohta.
  4. muuseumitunnid toimuvad aasta ringi.

Peetri maja lugu: lasteaed, I, II ja III kooliaste, gümnaasium

Muuseumitunnis tutvume 17. sajandi lõpust pärineva mõisa ajalooga ning saame teada, miks seda väikest hoonet kutsutakse “Peetri vanaks paleeks”. 300 aasta vanused esemed, mis paiknevad muuseumis, jutustavad nii mõndagi huvitavat Peetrist ja Katariinast. Tunni lõpetame töötoaga.

Sobib: alates 6 eluaastast
Kestus: kuni 1h. Hind: 3 € osavõtja
Rühma suurus: soovitavalt max 20 last

Vanade meistrite portreed: lasteaed, I kooliaste

Mis on portree, mis on parsuuna? Miks kunstnikud kujutasid valitsejaid ning kuidas seda tehti sajandeid tagasi? Milliseid lugusid võivad pajatada erinevate ajastute valitsejaportreed ja milles seisneb kunstniku-portretisti meisterlikkus? Muuseumitunni jooksul sooritavad osalised imelise rännaku vanade portreede maailma, tutvuvad värvide sümboolikaga ning kinnistavad teadmised lõpuks töötoaga.

Kestus: kuni 1h
Hind: 3 € osavõtja
Rühma suurus: soovitavalt max 20 last
1 kasvatajale/õpetajale 7 lapse kohta on sissepääs tasuta.

Kadrioru pargi ajalugu: lasteaed, I, II ja III kooliaste, gümnaasium

Kust sai alguse Kadrioru pargi ajalugu ja kus paiknes Katariina aiake? Millised taimed kasvasid siin 300 aastat tagasi ja mis on aja jooksul muutunud? Mille poolest erineb inglise park prantsuse omast ning kes aitas Peeter I rajada Tallinna imelist parki? Muuseumitund algab Peeter I majamuuseumis ja jätkub Kadrioru pargis.

Kestus: kuni 1h 15min
Hind: 3 € osavõtja

Peeter I ja Tallinn: II ja III kooliaste, gümnaasium

Muuseumitunnis tutvutakse Peeter I isiku ja Põhjasõja sündmustega Eesti alal. Läbi uurimisülesannete, mille lahendamiseks kasutatakse muuseumis leiduvaid esemeid ja teisi teabeallikaid, saavad õpilased selgema pildi Põhjasõjast kui ka 18. sajandi aadli elust.

Kestus: kuni 1h 30 min.
Hind: 3 € osavõtja.

Teeme ekskursioone eesti, vene ja inglise keeles. Ekskursioonid on mõeldud õpilastele alates 8. klassist ja täiskasvanutele.

Hinnad:
Ekskursioon õpilastele (EV õppeasutuste õpilasrühmad) 10 €.
Ekskursioon täiskasvanutele 16 €.

Ekskursioonihinnale lisandub muuseumipileti hind (1€ või 2 €).

Täpsem info ja registreerimine: tel. (+372) 53052151 või e-posti teel: Peetri@linnamuuseum.ee või julia.kornejeva@linnamuuseum.ee