Haridus

Peeter I majamuuseum pakub mitmesuguseid muuseumitunde lasteaia- ja koolilastele ning ekskursioone õpilastele ja täiskasvanutele.

Nüüdisaegne muuseum on ka hariduskeskus, kus uute teadmiste omandamiseks sukeldume minevikku ning saame näha ja tunda ajalugu. Muuseumipedagoogi juhendamisel muuseumitunde pakutakse igas vanuses lastele. Tunnid toimuvad interaktiivses vormis, kus kõik osalejad saavad võimaluse väljendada mõtteid ja näidata andeid oma kaaslastele. Muuseumitundide valik on mitmekülgne, sobides nii kooliprogrammi täiendamiseks kui ka lihtsalt silmaringi laiendamiseks. Samuti on võimalik tellida eriprogramme keelekümblusega klassidele.

Muuseumitunni osalustasu 3 €/4 €. Tunni toimumise aeg ja sisu palume kooskõlastada muuseumipedagoogiga tel.  (+372) 53052151 või peetri@linnamuuseum.ee ning julia.kornejeva@linnamuuseum.ee.  Kõik ekskursioonid ja muuseumitunnid toimuvad eelregistreerimisega.

Tunni tellimisel ja külastamisel palume arvestada:

  1. tunnid on mõeldud kuni 25 lapsega rühmale. Tasuta pääs on 1 õpetajale/saatjale 10 lapse kohta.
  2. muuseumitunnis osalejate arv on minimaalselt 10 last, v.a. erivajadustega lapsed.
  3. kui osalejate arv on vähem kui 10 last, siis on tunni hinnaks 30 € grupi kohta.
  4. muuseumitunnid toimuvad aasta ringi.

TALVISE KOOLIVAHEAJA PROGRAMM
“SPIOONID KEISRI MAJAS”

Oleme spioonid, kes sattusid Venemaa keisri majakesse. Me otsime infot, püüame teada saada, kes siin elas ja millega tegeles. Õpime deduktsiooni, kasutame koode ja sümboleid, kirjutame hanesulega salakirju! Tss-ss…Ära kellelegi ütle!

28. veebruar kell 11:00

Sobib 9-12 aastasele
Kestus 2h
Osavõtt 5€

Registreerimine kohustuslik
http://www.linnamuuseum.ee/peetrimaja/registreerimine-est/

TALVISE KOOLIVAHEAJA PROGRAMM
“MINA 300 AASTAT TAGASI”

Tutvume portree tähenduse ja kasutusega keskajast kuni kaasajani. Õpime nägema sümboleid pildil. Loome endast uskumatult kauni portree, mis näeb välja ja nagu päris! Kujutame end kauni kleidi, kübara või mõõgaga. Naudime loomist!

3. märts kell 12:00

Sobib 9-12 aastasele
Kestus 2h
Osavõtt 5€

Registreerimine kohustuslik
http://www.linnamuuseum.ee/peetrimaja/registreerimine-est/

 

“VANA PALEE” SALADUSED  (sobib esmakordsel tutvumisel Peetri Majamuuseumiga)

Muuseumitunnis tutvume 17. sajandi lõpust pärineva suvemõisa ajalooga. Uurime, miks ostis Peeter I majakese Kadriorgu ja nimetas selle “vanaks paleeks”. Kellega koos Peeter palees elas? Tunni jooksul tutvume püsinäitusel olevate esemetega, kus õpilased omandavad uusi teadmisi maja ja selle omanike kohta.  Saame teada, millised on lood Peeter I-se ja Katariina kohta, mida esemed endas kannavad. Temaatilisele ekskursioonile järgneb põnev töötuba.

Sihtgrupp: lasteaed (alates 5 eluaastast), I, II ja III kooliaste, gümnaasium;

Tunni pikkus: max 1h

Hind: 3 € õpilane

Rühma suurus: Soovitatavalt max 20 last

 

VANADE MEISTRITE PORTREED

Portree on üks vanimaid kunstiliike. Muuseumitunnis saadakse teadmisi portree tähenduse ja erinevate liikide kohta. Vaadeldakse ja analüüsitakse kunstiteoseid, arutledes küsimuste üle: mis on portree? Miks ja kuidas kunstnikud kujutasid tähtsaid valitsejaid? Milliseid lugusid jutustavad meile erinevate ajastute valitsejate portreed? Kuidas teada, milles seisneb kunstniku-portretisti meisterlikkus? Muuseumitunni jooksul sooritavad osalised imelise rännaku vanade portreede maailma, tutvuvad värvide sümboolikaga ning kinnistavad teadmised lõpuks töötoaga.

Sihtgrupp: lasteaed, I kooliaste

Tunni pikkus: kuni 1h

Hind: 3 € õpilane

Rühma suurus: soovitavalt max 20 last

 

AJARÄNNAK KADRIORU PARGIS (mai – oktoober)

Meid ootab ees eriline rännak ajas 300 aastat tagasi. Alustame enda põnevat teekonda Peeter I maja eest, kus me tutvume valitseja isiku ja “vana palee” ajalooga. Saame teada, miks on Peeter Suur Tallinna ajaloos niivõrd tähtis isik. Uurime, miks ostis valitseja endale suvemaja just Kadriorgu. Kes oli Katariina I ja kus asus tema aed? Avastame, mis asus Presidendi kantselei asemel varem. Uurime, kus asus tsaari “uus palee”. Rännaku jooksul kaasame enda viit erinevat meelt ja tutvume, millised taimed ning vürtsid kasvasid Katariina aiakeses. Seejärel liigume edasi Peeter I aegsesse Kadrioru parki, kus tutvume barokkaia ja -lossi ajalooga. Õpilased omandavad seejuures teadmised, millised on erinevused inglise ja prantsuse pargistiili vahel.

Sihtgrupp: lasteaed, I, II ja III kooliaste, gümnaasium

Tunni pikkus:  1 h 15 min

Hind: 4 € õpilane

Rühma suurus: max 35 last

 

PEETER I JA TALLINN

Muuseumitund tutvustab Põhjasõja-aegseid sündmusi ja Peeter I-se isikut ajaloolise Tallinna linna kontekstis. Õpilased uurivad püsinäitusel olevaid esemeid ning saavad põnevaid uusi teadmisi Peetri-ajastust ja tsaari külaskäikudest Tallinnasse. Uurime, mis oli nende reiside eesmärk ja ajaline kestvus. Millised pidustusi Tallinnas Peetri visiitide ajal peeti? Millised olid 18. sajandil ühiskonnas levinud hoiakud ja väärtused? Muuseumitundi täiendab põnev tööleht.

Sihtgrupp: gümnaasium

Tunni pikkus: max 1 h 30 min

Hind: 4 € õpilane

Rühma suurus: soovitavalt max 20 last

 

UUS! SAAME TUTTAVAKS: “MINA OLEN PEETER I”

Muuseumitunnis muutuvad õpilased “ajaloolasteks”, kellel on harukordne võimalus uurida mitmekülgselt andeka valitseja – Peeter Suure elulugu. Saame teada, kes olid Peetri pereliikmed ja sõbrad. Milline oli Peetri lapsepõlv ja lemmikmängud? Kuidas lapsepõlvemängud kujundasid valitseja isikut ja eluvalikuid? Kes oli Katariina I? Millised uuendused viis Peeter I Venemaal ellu?  Loeme Peetri kirju ja saame teada, millistel tähtsatel teemadel Peeter kirjutas. Ajaloolased loovad kogutud andmete põhjal valitsejale elupuu. Uurimismängule järgneb loov töötuba.

Sihtgrupp: lasteaed, I, II ja III kooliaste, gümnaasium

Tunni pikkus: max 1h 30 min

Rühma suurus: soovitavalt max 20 last

Hind: 4 € õpilane

 

EKSKURSIOONID

Teeme ekskursioone eesti, vene ja inglise keeles. Ekskursioonid on mõeldud õpilastele alates 8. klassist ja täiskasvanutele.

Hinnad:
Ekskursioon õpilastele (EV õppeasutuste õpilasrühmad): 10 €.
Ekskursioon täiskasvanutele: 20 €.

Ekskursioonihinnale lisandub muuseumipileti hind!