Loeng sel laupäeval “Tallinna turuprohvet Karl Reits”

Loeng Neitsitorni lektooriumis “Tallinna turuprohvet Karl Reits”

1. aastatel võis Tallinna turul Estonia teatri juures, kirikutes ja palvemajades kohata korrektse välimusega keskealist meest, kes kuulutas väsimatult üht ja sama sõnumit: “Häda tuleb, parandage meelt! Häda tuleb Tallinna linnale ja kogu maale, armuaeg lõpeb, Tallinn põleb nagu küünal!”. See mees oli Tallinna turuprohvet Karl Reits (1885 – 1941), väsimatu Jumala sõnumi kuulutaja, kes pidi kannatama palju pilkeid ja mõnitusi, veetma avaliku korra rikkumise eest päevi arestikambris. Alanud II maailmasõda ja nõukogude okupatsioon näitasid, et prohvetil oli õigus …!

Ajaloolane Toomas Abiline räägib prohvet Karl Reitsi eluteest ning isikust, tema karmist sõnumist ja traagilisest lõpust.

Loeng toimub Neitsitorni lektooriumis (Lühike jalg 9a), laupäeval 4. novembril kell 13.00. Palume loengule eelnevalt registreeruda aadressil  või