Teadlaste Öö 28. septembril Fotomuuseumis ja Tallinna Linnamuuseumis

Fotomuuseum ja Tallinna Linnamuuseum võtavad osa Eesti ja kogu Baltikumi suurimast teadust populariseerivate sündmuste sarjast Teadlaste Öö. 13. Üritus räägib teadusest kui kultuurikeskonna arendajast ja selle vastasmõjust keskkonnale.

Tallinna Linnamuuseumi erinäitus: PÜHA RELIIKVIA 18.30. septembrini.
Püsiekspositsioonis võib näha ka Pirita kloostrist pärit palveränduri märki, sõrmuseid jm esemeid.
Kell 18.00 Palverändudest tuna ja täna arutleb Lagle Parek
Tallinna Linnamuuseumi erinäitusel on välja pandud Pirita kloostrist leitud pühakusäilmed. Reliikvia tõttu oli Pirita klooster keskajal Eesti alal üks olulisemaid palverännupaikasid. Toonaste palverändurite seas oli inimesi eri rahvuste ja seisuste seast. Palverännakute teemal arutleb ühiskonnategelane ja Eestit läbiva palverännutee rajaja Lagle Parek.
REGISTREERI SIIN!

Kell 18–19.30 Töötuba lastele ja teistele uudishimulikele

Muuseum on avatud kell 18–20. Üritusel saab osaleda muuseumi sooduspiletiga (3 eurot).

FOTOMUUSEUMIS
Kell 18.00 Ekskursioon-loeng
Eestis sündinud maailmaklassi innovatsiooni kuuluva pisikaamera Minoxi lugu ja Fotomuuseumi ekspositsioonis isevalmistatud ajalooliste fototehnika rariteetide esitlus, esineb Fotomuuseumi koguhoidja Tanel Verk, kestvus 60 min.
Loengus osalemine muuseumipiletiga, täispilet 2 €, sooduspilet 1 €, perepilet 4 €.
Kell 18.00 Väiksematele ja suurematele fotograafiahuvilistele camera obscura töötuba
Räägime, kuidas kuulsad maalikunstnikud enne fotograafiat kasutasid maalimisel fotoaparaadilaadseid seadmeid, et maalimisel lihtsustada perspektiivi kujutamist. Töötoas osaleja ehitab endale camera obscura ja saab tuttavaks optika ühe põhilise reegliga. Kestvus umbes 60 min.
Osalemine: muuseumipilet + materjalikulu 2 €.
Kell 19.15 Tsüanotüüpia töötuba
Ainulaadne fotomenetlusprotsess, mille puhul ei pea minema pimikusse vaid, mida saab teostada ka valgusatud ruumis. Tsüanotüüpia on fotomenetlusprotsess, kus kujutis ilmutatakse paberile rauasisaldusega kemikaalide ning UV valguse koostöös. Tulemuseks on valgete joontega kujutis sinisel taustal. Protsessi leiutas teadlane söör John Herschel 1842. aastal. Töötoas osalejad saavad teada, miks ei pea tsüanotüüpiaga fotot kopeerides pimedasse pimikusse sulguma ja osalejad saavad ise protsessi ka läbi teha. Kestvus umbes 30 min.
Osalemine: muuseumipilet + materjalikulu 2 €.

Pühaku reliikvia